aurinkokunta munan

http://www.keskipohjanmaa.net/gen/507751.asp

jutussa ei tosin mainittu millaisen munan muotoinen, kun noita muniahan on jokaisella vähän erilaiset.

ja tuskin jutussa mitään perää on, uskon että ainakin maapallo on litteä.
2129
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Teksti-tv:llä oli samaa asiaa. Laittamaasi linkkiä en katsonut. Miksei voisi olla munan muotoinen soikea, se voi olla paljon kivempi kuin pyöreä muoto. :D

Mitä kaikkea avaruudessa voikaan olla.

Äänestä

Maa ei ole pyöreä vaan vähän soikeahko kun on nääs navoilta painunut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


muotoinen.. kirjoitti:

http://www.keskipohjanmaa.net/gen/507751.asp

jutussa ei tosin mainittu millaisen munan muotoinen, kun noita muniahan on jokaisella vähän erilaiset.

ja tuskin jutussa mitään perää on, uskon että ainakin maapallo on litteä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu