Zyxel Prestige 600 Porttien avaus

Pitäisi kyseisen routterin NAT portteja avata useita mutta se antaa avata vain 12 tai 11 porttia? miten niitä saa lisää avattua?
21622
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Oletko koettanut avata useampaa porttia? Miten siinä käy? Eivätkö ne ole auki? Hm... itse olen avannut kai vain muutaman portin: yksittäisiä esim. 44 ja 80 sekä sitten tietyltä välin esim. 55122-55129. Luulen, että voit avata vaikka hyvinkin ison määrän portteja kerralla (alkunro - loppunro).

Äänestä

Meikä käyttää kyseistä modemia ja minulla on auki useampi kuin yksi portti. Kyseisen modemin konffaus on melkoista tiedettä, se vain pitää oivaltaa kuinka se menee. Ei muuta kuin selaimella sisään ja konffaamaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mikeronrr kirjoitti:

Pitäisi kyseisen routterin NAT portteja avata useita mutta se antaa avata vain 12 tai 11 porttia? miten niitä saa lisää avattua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu