- Paljon on sellaisia kahden tai kolmen auton retkikuntia. On ollut holtitonta ajelua Härmälässä ja Pirkkalassa. He käyttäytyvät häiritsevästi, näpistelevät ja tekevät muuta ilkityötä.
Eikö niitä tosiaan saa karkoitettua maasta, jos Suomalainen olisi tehnyt yhtä paljon rötöksiä, niin ne lukisivat jo tiilenpäitä, kyllä pitää olla saamatonta touhua?
http://www.aamulehti.fi/uutiset/kotimaa/94021.shtml
Eikö niitä tosiaan saa karkoitettua maasta, jos Suomalainen olisi tehnyt yhtä paljon rötöksiä, niin ne lukisivat jo tiilenpäitä, kyllä pitää olla saamatonta touhua?
http://www.aamulehti.fi/uutiset/kotimaa/94021.shtml
Vastaukset 6
Vanhimmat
Tampereella veivät ilmeisesti uudehkon hyvän polkupyörän. Nuo tai sitten ne pari ryhmää joiden nimiä ei saa mainita.
viety kellareihin ja lapsia ei päästetä ulos ilman valvontaa,sieppaavat vielä ja myyvät varaosiksi elinsiirtoihin.
ja suvainneet tulla vieraaksemme tänne suvaitsemattomaan junttilaamme,jossa emme siedä edes varastelua,eläinten tappamista ja ympäristön tuhoamista.Hävetkää. :-))
kaikki.
jalkapallo hulinoitsijoita, ja antaa pitkän maahantulo kiellon?
Varsinkin jos raggarit puhuvat irkkuenglantia, voi kommunikointi olla vaikeaa.
Tulee mieleen vanha vitsi:
Poliisi löysi kuolleen hevosen Helsingin Nordenskjöldinkadulta.
Ryhtyi sitten kirjoittamaan raporttia:
Löydetyy kuollut hevonen Nosd, äh, Norsd, äh Noden, äh.
Sitten poliisi raahasi hevosen Urheilukadulle ja raportoi:
Löydetty kuollut hevonen Urheilukadulta.
Heko, heko. Tosi vanha.