Kiitos JKL:n poliisi ! kerrankin

toimintaa mokukuli-kaahareitten päänmenoksi

keltinmäen kirkon kohdalla alamäessä vaihtuu nopeus 40kmh:n nopeuteen , poliisimoottoripyörä kellotti nopeuksia jalkakäytävällä ja alempana sitten ohjattiin kaaharit parkkipaikalle odottamaan vuoroaan lapulle , HAH HAH

oli siinä keuhkot kovilla kun ykskin lippispää jengi punasessa paskafarmarissaan kisko kessua posket lommolla kun kuskilla oli maijassa selvitettävää

KAAHARIT KURIIN SYNKÄLLÄ KÄDELLÄ
5413
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

yksi päivä katselin, että maija ilmestyi perääni. No siinä ajettiin absoluuttista rajoitusnopeutta ja mitä maija tekee? lähtee jumaliste ohittamaan!

Eikös tämä ole kiellettyä, mikäli hälytysvalot ei ole päällä!
Ne sinivilkut päälle SAATANA ei ne siitä kulu tai kerron POLIISILLE!

Äänestä
  • Perusajatus on se, että poliisi käyttää hälytysajossa ääni- ja valomerkkejä. Poliisi voi kuitenkin virkatehtävissään ajaa ylinopeutta ilman ääni- ja valomerkkejä tehtävän niin vaatiessa.

    Äänestä

  • Lakimiäs kirjoitti:

    Perusajatus on se, että poliisi käyttää hälytysajossa ääni- ja valomerkkejä. Poliisi voi kuitenkin virkatehtävissään ajaa ylinopeutta ilman ääni- ja valomerkkejä tehtävän niin vaatiessa.

    "Poliisi voi kuitenkin virkatehtävissään ajaa ylinopeutta ilman ääni- ja valomerkkejä tehtävän niin vaatiessa."

    Ja se tehtävä pitää sitten kyseltäessä löytyä,ukoilla on vaan monesti suurin kiire silloin kun vuoro on loppumaisillaan.

    Äänestä

  • Todennäköisesti eivät pitäneet riittävää turvaväliä, vaan roikkuivat puskurissa. Muiltahan on aina helpompi vaatia enemmän kuin itseltä.

    Äänestä

varustautunutta porukkaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


loistavaa kirjoitti:

toimintaa mokukuli-kaahareitten päänmenoksi

keltinmäen kirkon kohdalla alamäessä vaihtuu nopeus 40kmh:n nopeuteen , poliisimoottoripyörä kellotti nopeuksia jalkakäytävällä ja alempana sitten ohjattiin kaaharit parkkipaikalle odottamaan vuoroaan lapulle , HAH HAH

oli siinä keuhkot kovilla kun ykskin lippispää jengi punasessa paskafarmarissaan kisko kessua posket lommolla kun kuskilla oli maijassa selvitettävää

KAAHARIT KURIIN SYNKÄLLÄ KÄDELLÄ

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu