olin 6vuotias kun olin kaupungilla kävelemässä kotiin päin helsingissä.. kun sitten jku äijä tuli ja veti autoonsa.. raiskas mut autos ja vei takas.. sil oli musta pipo naamall.. en nähny muut ku parran.. :(
se vei mut kylsit takas sin mist oli ottanukki mut ei ikinä jääny siit ki.. :(
oon nyt 22vuotias ja sen jälkeen en ole ollut kenenkään kans sängys ku tuli kammo.. mitä teen???
se vei mut kylsit takas sin mist oli ottanukki mut ei ikinä jääny siit ki.. :(
oon nyt 22vuotias ja sen jälkeen en ole ollut kenenkään kans sängys ku tuli kammo.. mitä teen???
Vastaukset 8
Vanhimmat
Toivottavasti sinut ohjattiin hoitoon (psykologi, psykiatri tms.) tai ainakin osasit hakeutua kun ongelmat alkoivat ilmetä selvästi? Tietysti 1987 toimintatavat olivat erilaiset, mutta silti. Jos asiassa on mitään positiivista, se on se, että ainakin kohdallasi tiedetään ongelmien alkulähde. Joillakin ei tätä ole.
osta elämä!
Tosi fiksu kommentti no...
En kyllä nyt hahmota mitä sanoin niin pahasti, että tälläisen vastauksen saa.
No, tälläistä tämä on.
Tee parhaasi ja kärsi seuraukset.
Missäs äiti oli? Mistä lähtien kuusivuotiaat ovat olleet yksin kävelyllä Helsingissä?
joo kuusi vuotias yksin kävelemässä suurkaupungissa joo tosi uskottavaa
olen ollut 5-6 vuotiaana kaupungilla yksinäni.
Miksikö? Siksi, että vanhempani olivat alkoholisteja ja matkustin aina bussilla enolleni ruoka-aikaan, että saan syödäkseni.
Joten jos useimmat lapset eivät ole kaupungilla tuon ikäisinä, se ei tarkoita sitä kaikkien kohdalla.Näin ei tietenkään pitäisi olla.
Raiskaus on oikeasti vakava asia, ja siitä ei saa vääntää vitsiä. Ei tuota kukaan usko.. ja vaikka uskoisikin niin mitä siitä hyödyt? tollasella asialla ei saa leikkiä.