Kaikenlaista konetta ja laitetta olen ostanut ja maailmaa reissanut sieltätäältä vaan tyhjyys siltikin on sisällä..en selitä enempää vaan kun aika koittaa niin myyn kaiken joutavan materiaalipaskan ja lähden tutkimaan maailmaa..
En välitä rahasta paskan vertaa
7
1487
Vastaukset
- Se on
hyvä,että olet huomannut,ettei raha ja omaisuus anna sisältöä elämään.
Entä oletko miettinyt hengellisiä asioita. Sisäinen tyhjyys tai ahdistukset ovat usein Jumalan kutsu. - StippaS
.....ninäkään ole ennen välittänyt.
Kunnes lähtee ruoka pöydästä.
Kunnes lähtee katto pään päältä.
Kunnes hukkuu motivaatio.
Voi miksi sitä pitää ihmisen olla niin typerä ja kuvitella, että voisi jotenkin saavuttaa joskus jotain parempaa..? Miten sitä voi olla niin tyhmä, ettei tajua luovuttaa kun kaikki kerran sotii vastaaan..?
Nyt vasta tajuaa luovuttaa.. Kun on ensin menettänyt lähes kaiken. Nöyrryn siis ja lyön hanskat tiskiin, ei minusta ole tähän. Olkaa onnellisia, saitte haluamanne.
:( - taivaan ilot
myy ihmeessä!!!
- sama täällä
En piittaa rahasta tai omaisuudesta olkoon sitä vaikka kuinka paljon tai vähän tahansa ei mitään merkitystä.
Kummastuttaa ihmiset joille raha on kaikista tärkeintä. - rafael
Teepä se... tulet hämmästymään mikä olo on kun ei enään olekaan rahaa millä melskata
- selittänyt
enempää.
- shakelimakeli
Kerros mullekin miten se onnistuu, niin lähden mukaas beibe
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1512496Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot97999- 64871
- 60753
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18677Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85670Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202648Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap21637