nähtävästi. Haluatko pienemmän kengännumeron, tai pitemmät jalat. Otapa yhteyttä Sleyhin, niin asia hoituu. Hinnasta ei ollut uutisessa puhetta.
"Sleyn tuoreessa Sanansaattaja-lehden numerossa julkaistiin "Matkamiehen kirkon" maksettu ilmoitus, jossa mainostetaan muun muassa jalkojen pituuden korjausta rukouksen avulla. Päätoimittaja Hannu Kippo sanoo "pitäneensä lehteen tullut ilmoitusta jonkin aikaa pöydällä" ennen kuin päätti antaa julkaisuluvan."
http://www.kotimaa.fi/kotimaa/index.php?option=com_content&task=view&id=5476&Itemid=38
Kaikkea saa kaupata
11
411
Vastaukset
- puusilimä
pakkohan tuota on avuksi pyytää.. haluun siron 39:n 37:ksi tai jotain ja äkkiä. eihän tää naisellinen lattajalka kovinkaan kivalta muuten näytä...
liekö tuo rukous ja palvonta auttaa? tuskin...
heti meen testaamaan kun kynnelle kykenen...- Mirreli
onks sinulla noin pieni jalka ja vielä pienemmäksi haluat?
Lattajalka ei kyllä ole kiva, sitä en haluaisi:)
Mennään heti testaamaan ja katotaan kumman käy paremmin:) - puusilimä
Mirreli kirjoitti:
onks sinulla noin pieni jalka ja vielä pienemmäksi haluat?
Lattajalka ei kyllä ole kiva, sitä en haluaisi:)
Mennään heti testaamaan ja katotaan kumman käy paremmin:)pakkohan se on koittaa vielä pienempi saada! tuntuu ihan ankalta tää olo kun läpsyttelee ympäri kotia.
näin pieni latuska mulla juu :S - Mirreli
puusilimä kirjoitti:
pakkohan se on koittaa vielä pienempi saada! tuntuu ihan ankalta tää olo kun läpsyttelee ympäri kotia.
näin pieni latuska mulla juu :Son ne neljäkymppiset ja jopa ylikin:(
Onnistuukohan pienennys ollenkaan tai sais edes pari numeroa:(
Ainaskin haluun pituutta lisää, venyttäkööt vaikka millä konstilla:)
- Mirreli
otan heti yhteyttä ja kysyn voivatko he järjestää pituutta lisää noin 20 senttiä tai vaihtoehtoisesti painoa pois 10 kiloa:)
Jalat ovat liian isot muutenkin, kengät numeroa 40, ei niihin tarvitse puuttua:)
Täytyy sanoa, että kirkko on menossa päin.... kun tuollaista aletaan mainostaa.- Kössönöm
lisää pituutta? Tai painoa pois? Tikkaat on keksitty ja pyöreys on ilo silmälle.
Ihan yhtä hyvin niillä isoilla jaloilla kävelee, kuin pienilläkin.
Uskonnot on mitä on, kumma vaan, että tuollaiseenkin joku uskoo.
- wapadaz
Jos lukija jo valmiiksi uskoo sellaisiin järjettömyyksiin kuin kolmiyhteinen Jumala ja neitseellinen sikiäminen, niin miksipä hän ei saman tien uskoisi jalkojen pidentämiseen rukouksen voimalla?
- Puumulukku
Minulla tuo peräsuoli roikkuu puolisen metriä ulkona. Saisikohan sen etes rullalle.
- Kössönöm
tiedä vaikka auttaisi.
Kuten sanottu, niin hinnasta ei ollut mainintaa. Saattaa olla, että kirurgi tulisi halvemmaksi ja olisi edes jotain takeita peräsuolesi tulevasta tilasta.
On tämä hauskaa, mitä kaikkea mainostetaan.
tuollaiset mainokset, kohta alkavan mätäkuun kynnyksellä. Rukous on ilmaista eikä maksa mittää. Hyvää yötä, Jeesus myötä :)
- ja hullut maksaa.
Bisnes on bisnestä sanoi Bushkin kun Irakiin lähetti porukkansa.
Entäs ne evankelistat ympäri maailman? Ei ne ihan tyhjätaskuja ole.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1351432
- 1101193
Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede261023Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89974Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat313871- 99823
- 38712
- 109666
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.56658Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet144644