Nordea pankki muunmuassa tarjoaa ilmaista luottokorttia kaikille asiakkaille,aina tulee luottotappioita pankille näistä korteista.Sijoittajat huomioikaa että pankki tunkee luottotappiot sijoituspaketteina isännöimiinsä rahastoihin ja piensijoittajat toimii luottotappioiden maksumiehinä,siitä tämä hurja into tarjota kaikille hulikaaneille "visoja ja master caardeja".
Sijoitusrahastot
2
194
Vastaukset
- ehkä.
ei tule tappiota,
koska pankki saa pienen maksun jokaisesta ostoksesta kun korttiasi käytät,
joku myös jättää osan maksamatta, saavat hienoa korkoa.
ilmaisia kortteja on tarjolla useita, niin ainakin 4 eri yrityksen myöntämää,
sen kansan tunnetuimman s-pankin lisäksi,
meillä ei ole ikinä ja koskaan korteista mitään maksettu.- Luottokortiton
Kyllä pankit syytää luottokortteja kaikille miltei pakolla,muista korteista pyytävät vuosimaksua mutta luottokorteista ei.Luottokorttilasku jää yhä useammalta maksamatta kun nyky taloustilanne vielä heikkenee. Siinä tulee hetkellinen kassavirran kavu kaupalle ja pankille,kun kaikkien korttien limiitit on käytössä ja vielä puhelin vipit. Ulosottomies kolkuttaa ovelle, mutta hupsis pankit saa ilmeisesti rahastojensa kautta (tehdään subrime paketteja) omat pois ja kaikki mitä tulee ulosottomiehen kautta on ekstraa.Pikkusen varakkaammat rahastosäästäjät saavat kontolleen kaikki persnetot niin kuin tämän keskustelun avaus jutussa kerrottiin.Huonot ajat on tulossa ainakin meille pieni ja keskituloisille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p475405Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "612176Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella181790Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1421742- 171525
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol301447Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v5132881-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171097Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy771068Joutuuko Suomi24-palvelu taas oikeuteen ?
Nämä Purraa ja Perussuomalaista johtoa pedofiilian suojeliana pitävän kirjoittajan viestit eivät vain poistu täältä. Se210926