Haluan tällä viestilla vain kertoa omia tuntoja.
Kyllä elämä on vaikeaa, kun ei ole puheen (paskan jauhamisen) lahjoja, eikä naisten metsästäjän luontoa.
Kaksi veljeä, molemmilla meni lujaa nuorempana, toinen muutti itsensä meni töihin, sekoili, mutta maksoi aina omat laskunsa, menetti luottonsa.
Toinen samoin, mutta oli fiksumpi, iski yksin asuvan naisen, jolla oli äitinsä takaama asunto, ja onnistui vielä saamaan hänet paksuksi, (ilmeisesti meidän suvussa kaiken yli menevä asia.) joten kaikki veljen velat on unohdettu.
Nyt veli asuu vanhempien sukutilan takaamalla lainalla ostetussa omakotitalossa. ja ostelee edelleen yli omien tulojensa.
Minä prkele en saa edes 15000 autoa ostettua, vaikka ole maksanut velat pois.
Ja kaikista törkein asia on se, kun me viimein vuosien yrityksen jälkeen olemme odottamassa lasta!! (02.09). Ei se ole ollenkaan niin tärkeä asia kuin veljen.
Yksi asia on saletti suvulta en mitään pyydä, haistak..
reilua meininkiä
3
582
Vastaukset
- hianoo että
saat veljesi kanssa lapsen pitkän yrittämisen jälkeen. Toivottavsti olit se siementävä osapuoli, muuten voi se synnytys vähän sattua.
Älkää silti järjestelmälle kertoko olevanne veljeksiä, muuten voi lapsosenne taival maan päällä olla vähän hankalaa. - gdfsg
yksi pettynyt, kun pappa tai vaimo ei sitten maksanutkaan kaikkea, vaan jouduit ihan itse tekemään jotain elatuksesi eteen.
On se kyllä kovaa kun joutuu ottamaan vastuun itsestään ja elämästään. - här...
Jep jep. Kovin oli tuttua. No enpä pidä minäkään enää paljon yhteyksiä. Vanhemmat lahjoittivat aikoinaan veljelle helpon elämän. Minä opiskelin ja maksoin itse joka pennin. Tärkeintä ja vaikeinta on olla katkeroitumatta. Minä uskon kyllä jonkinlaiseen karmanlakiin. Ja se tuntuukin toteutuneen. Jos kiinnostaa kuulla enemmän laita s-postiosoitteesi. Tsemppiä!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7202790Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3472437Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä262222Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o382204Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581798Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise121332Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu181329- 671200
- 551180
Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?61153