Todé kylmennyt

ei tuossa liene muuta takana. On joskus pettynyt pyhatunturilla käydessään lapin jätkään, siksi tuo kiukuttelu tomumajaa sekä aslakkia kohtaan.
Kuule todé sie värkkäsit vishin, sen siitä saa. Täällä jätkät reiluja, ei saa pihistää niihe matkassa.
2201
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

"vishi"?

Äänestä
  • KYLL MAAR TIIÄT,
    ETTÄ SIENISÖRSSELIÄPÄ NIIN,
    MITTEIS MUUTA?
    OISITPA AINASKI KALASOPPAA
    LAITTANNA, MUTTA EI!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


näin ymmärrän kirjoitti:

ei tuossa liene muuta takana. On joskus pettynyt pyhatunturilla käydessään lapin jätkään, siksi tuo kiukuttelu tomumajaa sekä aslakkia kohtaan.
Kuule todé sie värkkäsit vishin, sen siitä saa. Täällä jätkät reiluja, ei saa pihistää niihe matkassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu