Onko kellään kokemuksia muista housuvaipoista kuin tena housuista?? Omassa käytössä ne pääsivät vuotamaan (vielä julkisella paikalla!!). Onko kellään siis kokemuksia muista housuvaipoista kuten esim. Attends???
Housuvaipat??
5
2873
Vastaukset
- tietojeni
mukaan parempi merkki. Oliko oikea koko ja suurin imuteho ? Sisälle voi laittaa lisäksi patukan. Ehkä se wc jonotus kuitenkin kannattaa !
- reippahasti
Esim sellaisessa tilanteessa kun kaikki pissa tulee kerralla on hyvä panna Tena-housuvaippaan lisävaippa esim Labbetus suorakaidevaippa joka imee tosi hyvin mutta miksette te pissahousut pue myös housuvaipan päälle kunnollisia napakoita muovihousuja.
tied. [email protected] - vaippoja käyttävä nainen
Samanlaisia kokemuksia minullakin on, että saattavat vuotaa. Muistaakseni olivat juuri Attendsin housuvaipat, jotka minulta vuotivat. On sellainen käsitys, että niissä ei ainakaan vuosia sitten olisi ollut ollenkaan muovisulkua. Tai voihan olla, että ne olivat vähän huonosti päällä. Niin paljon kuin muovihousuille tällä foorumilla on hymyilty, olen hankkinut sellaisia ja todennut, että ne ovat olleet aika hyvät housuvaippojen päällä varmistamassa kuivana pysymisen yöllä. Viime aikoina olen käyttänyt useimmiten Fennomecidalin Molicare mobile -housuvaippoja. Ne eivät yleensä ole vuotaneet. Varmaan sekin on merkittävää, että ne istuvat tiiviisti, eivät siis saa olla yhtään liian isot. Sinänsä housuvaipat ovat minusta mukavat päällä, parhaiten rinnastettavissa tavallisiin alushousuihin, helppo riisua ja pukea uudelleen.
- liberoman
Housuvaipat ovat ylivetoja, niiden tulee olla vain napakoita ja tulee vaihtaa
tarpeeksi usein jos karkaa. Itse olen kokeillut Tenan pantsit ja plussat mutta
parhaimmaksi olen todennut Libero Night Controllin. Jos pissa karkaa vähänkin
paineella niin tenoihin tuppaa reunavuotoja tulemaan ja vaikka karkailu ei
näkyisi niin tuoksu paljastaa. Liberot ei ole vuotaneet ja on napakat ja sopii
Large malli vaikka painan 75kg. - levottomuus mielen
liberoman kirjoitti:
Housuvaipat ovat ylivetoja, niiden tulee olla vain napakoita ja tulee vaihtaa
tarpeeksi usein jos karkaa. Itse olen kokeillut Tenan pantsit ja plussat mutta
parhaimmaksi olen todennut Libero Night Controllin. Jos pissa karkaa vähänkin
paineella niin tenoihin tuppaa reunavuotoja tulemaan ja vaikka karkailu ei
näkyisi niin tuoksu paljastaa. Liberot ei ole vuotaneet ja on napakat ja sopii
Large malli vaikka painan 75kg.Noissa Tenan pantseissa ei ole niitä vuodonesto reunoja. englanniksi Stand up leg garthers.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1864239"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?942785Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am1442290Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p8522516 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark332171- 192041
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.302017Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1371851- 851849
Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m201836