http://www.iltalehti.fi/uutiset/200807097922710_uu.shtml
Melkein hyvä idea! Minä suostun välittömästi moiseen ihan vapaaehtoisesti, kunhan vaan ensin otetaan sormenjäljet ja DNA kaikilta maahanmuuttajilta ja satunnaisilta kävijöiltä. Samma på svenska.
Melkein hyvä idea! Minä suostun välittömästi moiseen ihan vapaaehtoisesti, kunhan vaan ensin otetaan sormenjäljet ja DNA kaikilta maahanmuuttajilta ja satunnaisilta kävijöiltä. Samma på svenska.
Vastaukset 3
Vanhimmat
http://www.hermantownmn.com/services/hpd/images/fingerprint_000.jpg
http://www.adonaiinc.org/images/Fingerprint.jpg
tossa mun sormenjälkiä (huom ne on erilaiset)
ja tässä varpaasta
http://farm3.static.flickr.com/2161/1584424388_c7dac39fa0.jpg?v=0
Sehän olisi rasistista säilöä heiltä sormenjäljet kuin miltäkin rikollisilta. HEITÄ se voisikin loukata. Meitä muita varsinaisia suomalaisiahan ei voi MIKÄÄN loukata. Sillä eihän REHELLISELLÄ ole mitään syytä vastustaa valvontatoimenpiteiden tiukentamista.
Siksi on suomessa piankin kaksi täysin eri kansanosaa: Toista valvotaan kameroin, implantein ja lamautuspannoin, Toista kansanosaa puolestaan eivät mitkään valvonnat tahi lait koske.
Tähän valvomattomaan joukkoon luonnollisesti kuuluvat hallinto, ökyliikemiehet ja maahanmuuttajat.
tehnyt, tarvetta passille ei enää ole. Mistäs ne mun sormenjälkeni hakevat? Tulevatko kotoa hakemaan? ;-)