Nykyisen vaaleanpunaisen pasifistipres. T.Halosen edeltäjä pres. M.Ahtisaari totesi:"Suomen tulee kuulua kaikkiin länsimaisten demokraattisten maiden järjestöihin mm. Natoon". Mielestäni sen kummempaa perustelua ei tarvita Natoon liittymiselle. Tuskimpa Venäjä ensimmäisenä olisi Suomeen hyökkäämässä, mutta Natossa turvallisuuskin olisi parempi kuin yksinään niinkuin v.1939 kun rakas naapurimme päätti edellisen kerran hyökätä maahamme. Ja lopuksi sanon vielä: on aivan turha jatkaa sitä puolueettomuus-lässytystä...sillä EI ole mitään merkitystä kun todellinen kriisi ja sota uhkaa ja naapurissa on Venäjän kaltainen suurvalta...kaikkihan tietää mitä siitä seuraisi !!!
MIKSI NATOON ?
RIIPPUMATON AJATTELIJA 2
2141
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Vain ruosteiset ohjukset siiloissaan ja laveteillaan. Nekin on ukrainalaisten tekemiä. En ihmettele yhtään sitä, että Venäjä hermoilee, kun Ukraina suunnittelee läheisempiä suhteita Natoon. Ohjusspesialistit siirtyy silloin lännen leiriin.
Luulisin että enemmän kuin Kepussa. SDP.n suurimpia töppäyksiä viime vuosina on Ahtisaaren toisen kauden sabotointi (hyysärisiipi).
Viisasta tekstiä.
http://www.lasselehtinen.net/content/view/190/100/lang,fi/