Minua ärsyttää koko tämä ruotsin ulkoministerin murha jupakka!!Tässä nähdään taas ihmisarvo!!!Olisi pitänyt metrot sulkea ym. että murhaaja ois saatu kiinni!!!Entäpä jos puukotettavana olisi ollut esim. somali mies, oltaisiinko metrot suljettu ja lehdissä&tvssä jauhettu --> ei oltas!!Ihmiset sivuutta "pikkuasiat" esim. 1000 palestiinalaista kuoli pommi-iskussa kun taas jonkun "tärkeän" ihmisen kuolemaa jauhetaan ja surkutellaan!Miksi??
IHMISARVO!!!
inka
7382
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Sinun on pakko hyväksyä tämä tosiasia,ettei elämä kohtele oikeudenmukaisesti kaikkia ihmisiä
Suomikin on joutunut suuren vääryyden kohteeksi
Tarkoitan Karjalan ryöstämistä Suomelta v.1940 laittomalla hyökkäyssodalla
Mutta kun Karjalan ryösti Suomelta kommunistivaltio, saa se tekonsa anteeksi taistolaisilta ja muilta suomalaisilta Stalinin palvojilta
Onneksi suurin osa sodista on laillisia..
suurempi kohu siitä ois noussu jos se ois ollu somalimies ku että se olisi ollut ihan tavallinen ruotsalasmies
Luepa uudestaan tuo avaus.
olen samaa mieltä, toisen murhaa tutkii puolet poliiseista, toisen ei yksikään.
väärin se on.
lisäksi ruotsissa poliisi on kunnostautunut tappamalla suomalaisia. ei siitä ole pidetty tuollaista meteliä.
Et sinä kovin realistinen ole. Eihän siinä ole mitään mieltä, että kaikki ihmiset saisivat aivan samanlaisen kohtelun. Sitä ei voida missään järjestää. Valtion pitää olla toimiva, että kaikilla olisi kohtuullisen hyvä elämä. Ei aivan hullu valtio olisi hyvä kenellekään.
Siis jos joku työtön tapetaan, niin sitä voi joutoaikoina joku harjoittelija tutkia. Ja jos poliitikko tapetaan, niin siihen mobilisoidaan koko poliisivoimat.
Mielenkiintoiset ajatukset sullakin on. Eläköön tasa-arvo...