Jotain puuttumatta!

Haaveilija!

Ikää mulla on vasta 17v mutta mulla on sellanen tunne että jotain haluisin saavuttaa tai tehä vielä elämälleni! Melko paljon on ollu ikävyyksiä jo elämässä ja oon kaikki pulmat vaan ottannu rennosti vastaan turha niitä on alkaa muistelemaan vaan katse tulevaisuuteen päin! Mutta kummiski on vaan sellanen tunne että jotain puuttu tai että jotain on saavuttamatta. Koko elämähän mulla on vielä jäljellä saavuttaa jotain. Mutta haluaisin tehä jotain hyvää vaikka tehä jonkin hyväntekeväisyys tempun tai tehä jotain ihan jotain mitä monet ei oo tehnny! Mutta en tiiä onko motivaatiota ja rohkeutta alkaa säätämään jotain sellassta. Mutta joskus tulevaisuudessa tuun saavuttamaan jotain kunhan vaan uskaltaa yrittää eikä keksi mitään tekosyitä olla tekemättä niitä tai sitä.

Kiitos!

3

823

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mitä etsit tiedän

      Sinulta puuttuu sinä. Tyhjyys tulee, kun ei itseään löydä. Voit tehdä kaikkea noita, mitä ajattelet, paikataksesi tätä tunnetta, mutta todennäköisesti yhä koet sen.

      Anthony De Mello - Havahtuminen

      Suosittelen tätä kirjaa. Se ei ole varsinaisesti mikään uskonnollinen kirja vaikka niin voisi äkkiseltään luulla vaan enemmänkin opas tai ainakin mielenkiintoinen kanta elämään.

      Se ei estä tekemästä mitään siltikään jne. mutta pidä mielessä.

    • tsekkaamunkanava
    • tähtinentyttö

      Ehdottaisin että ota yhteyttä paikalliseen SPR:n (Suomen punainen risti) toimistoon, ja alkaisit mukaan heidän ystävätoimintaan, ja voisit olla ystävänä jollekin yksinäiselle lähiseudulla. Itsellekin tulee hyvä mieli, kun voi olla ystävänä ja apuna toiselle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      22
      2868
    2. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      10
      1992
    3. Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?

      Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.
      Puolanka
      56
      1850
    4. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      67
      1789
    5. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      97
      1743
    6. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      121
      1684
    7. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      75
      1503
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      400
      1255
    9. Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"

      Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1242
    10. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      31
      1198
    Aihe