Uskon saavani Jumalalta tietoa maailmankaikkeuden periolemuksesta. Eilen illalla vajosin eräänlaiseen transsiin ja kuulin sisälleni tulvivan sanoja.
Sain tietää, että avaruus on valtava hitaasti pyörivä pallo. Sen TAKAA seurailevat ihmisten elämää tyhjyydessä Jumala ja Jeesus. Ihminen ei ole tutkinut avaruutta vielä niin pitkälle, että olisi päässyt kohtaamaan Luojan silmästä silmään.
Ajatella, rukoukset siis kantavat halki avaruuden tuohon tyhjyyteen!
Lisäksi sain tietää, että täällä Maapallolla kaksi maailmaa limittyy mielenkiintoisella tavalla toisiinsa. Toisessa on materia ja toisessa henki. Henkitasolla, taivaassa, liikkuvat kuolleiden sielut, jotka kyllä näkevät meidän maisen elämämme - meitä estää heitä näkemästä synnin aiheuttama sokeus. Mikäli täysin vapaudumme synnistä, saamme näin ollen suoran yhteyden henkimaailmaan ja sitä myötä avaruuden halki Jumalaan.
Onko tämä tieteen valossa mitenkään mahdollista? Enhän voi olla täysin varma, ovatko nämä väittämät tulleet minuun Jumalan vaiko Saatanan kautta. Jos saan vielä vahvistuksen siitä, että ne tulevat Jumalalta, voin julistaa evankeliumiani eteenpäin.
Periolemus
Synnistä-pois-kävijä
3
111
Vastaukset
- Siinähän
sitten tarkkailevat, Jumala Jeesus kaikki muut kummat henkiolennot maailman ja maailmankaikkeuden menoa.
Muuhun ne eivät olemattoman luonteensa vuoksi edes kykene. Vähän jäi myös auki, että mihin kohtaan se ilo oli tuossa "sanomassasi" piilotettu? >>> Eilen illalla vajosin eräänlaiseen transsiin ja kuulin sisälleni tulvivan sanoja.
- Synnistä-pois-kävijä
Ei vieläkään vastausta , Jumalalta!
Sen TAKAA seurailevat ihmisten elämää TYHMYYDESSÄÄN Jumala ja Jeesus, ja stikkaavat kikkiään toisiensa pebbaan nannasti
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h72763Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062611Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv182307Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.481889Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141453- 321453
- 1771173
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1011144Persu ajoi autoa
Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1201073En vain unohda
Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.70986