Ambulanssia kivitetty itäisessä Turussa?

Teuvo

Kaupan jonossa kuulin keskustelun jossa puhuttiin kivitetystä ambulanssista Varissuolla.
Onko kenelläkään parempaa tietoa?
Alkoholistitko kyseessä?

11

930

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Alkoholistikivittäjä

      Heh heh, vai alkoholistit ambulansseja kivittämässä :)

      Kukahan se Varissuolla tuommoista tekisi????

      *Reps* aivan täysin.

    • -------

      Malmössä ainakin tuo on yhden ryhmän erikoishupia. Varmaan tiesitkin tämän, vai uskoitko todella alkoholistien harrastavan moista? Sitä minäkin.

      • Teuvo

        Kyllä näiltä suomalaisilta alkoholisteilta voipi odottaa juuri tuonlaista käyttäytymistä.
        Humalapäissään riehuvat ja rikkovat yhteiskunnan omaisuutta. Samaa se on kaikissa lähiöissä tänä päivänä. Töitä kun ei ole, niin turhaudutaan.


      • .......
        Teuvo kirjoitti:

        Kyllä näiltä suomalaisilta alkoholisteilta voipi odottaa juuri tuonlaista käyttäytymistä.
        Humalapäissään riehuvat ja rikkovat yhteiskunnan omaisuutta. Samaa se on kaikissa lähiöissä tänä päivänä. Töitä kun ei ole, niin turhaudutaan.

        Tälläinen toiminta on alkanut Suomessa juuri alkoholin juonnin rantautuessa Suomeen. Teoriasi on siis siltä osin kohdallaan. En kuitenkaan usko, että työllisyydellä tai turhautumisella on asian kanssa mitään tekemistä. Se on se viina joka saa ihmisen käyttäytymään noin.


    • rosengård

      Fox News juttua Malmöstä..

      http://www.foxnews.com/story/0,2933,139614,00.html

      Oikeasta paikasta kun klikkaa löytyy video pätkä josta käy ilmi ettei amnylanssit mene ilman poliisia tiettyihin paikkoihin taikka jos poliisi menee niin toinen auto tulee mukaan vartioimaan toista autoa kun poliisit hoitavat hälytystehtävää... tässä tavoitetasoa tännekin

    • siksi näitä

      tällaisia uutisia tulee nyt enemmän ja vähemmän. Mitään todellisuuspohjaa näillä ei ole, paitsi niissä tapauksissa missä on maksettu naperoille haitanteosta. Syylliset löytyvät äärioikeiston sylttytehtaalta.

    • ex varissuolainen

      jaa kivitetty ambulanssia vai? varmaan varissuolla ne ULKOMAALAISET kun ne muutenkin riehuvat sillä
      menkööt halisiin asumaan

    • aiheeseen liittyvää

      niin olen itse onnistunut väistään kun kaksi pikkutyttöä kivitti autoja sillalta. Oli naperot varmaan alle 10V, mikä tietty selittää sen etteivät ymmärtäneet mitä voi sattua kun kivitetään autoja sillalta.
      Moinen sattui kyllä 9 tiellä jyväskylän ja Tampereen välillä, ehkä olisi ollut lähellä Kuoreveden / Hallin liittymää. Kyseessä oli jonkinlainen kävelysilta 9 tien yli.
      Melkoisen vaarallista hommaa kun sillan vierellä, 9 tiellä, oli kiviä jotka suurempia kuin aikuisen miehen nyrkit.... Onneksi sai väistettyä tielläolevia kiviä ja että eivät kohdalle ehtineet heittää kun sillalla vartosivat.

      Eli oma kanta tähän kivityshommaan: autoja kivittää kakarat joiden kasvatuksesta puuttunut kuri ihan täysin.

    • tässä vaiheessa

      Muistutan tässä vaiheessa, että täällä netissä kirjoittava nimetön aloittaja kertoo kuulleensa kaupan jonossa nimettömän keskustelun, jonka mukaan jotakin olisi tapahtunut, ja pyytää toisilta nimettömiltä kirjoittajilta lisätietoja. Toistaiseksi kukaan ei ole tapauksesta pystynyt lisätietoja antamaan, mutta silti eräät kirjoittajat tuntuvat pitävän asiaa jo toteen näytettynä ja esittävät ties mitä.

      Täysin riippumatta siitä, onko jotakin tapahtunut vai ei, mitä ja kenen tai keiden toimesta, kannattaa muistaa, että tänne annettujen tietojen valossa esitetyn totuusarvo on toistaiseksi aivan sama kuin urbaanilegendoilla haamuliftareista, hampurilaisen välistä löytyneestä rotanlihasta ja muista vastaavista tapahtumista, joiden "luotettava" todistaja on erään hyvän kaverin tuttava, jota ei kyllä sitten koskaan sen tarkemmin pystytä tarkentamaan.

      Edellä oleva ei ole kannanotto minkään mahdollisuuden puolesta tai mitään vastaan eikä sulje mitään vaihtoehtoa pois, vaan ainostaan kannanotto siitä, että tosiasioille pitää kyllä löytyä parempaa näyttöä kuin nimettömän kirjoittajan kirjoitus nimettömästä keskustelusta nimeltä mainitsemattoman kaupan jonossa tarkentamattomaan aikaan.

      • davai

        tule sotkemaan MESTARIN vaalikiertueen mainoskampanjaa!


      • Oletetaan vaan

        Vaikka mitä oletettaisiin, niin itse en ainakaan olettaisi, että alkoholistit kivittäisivät ambulansseja.
        Tämän ketjun aloituksessa se on mainittu ja sen voidaan olettaa olevan sarkasmia, mutta ei sitäkään ole toteen näytetty. Niin ainakin oletan.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      175
      1968
    2. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

      “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
      Suomi24 Blogi ★
      36
      1694
    3. Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!

      Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      8
      1318
    4. Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?

      Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      224
      1145
    5. Sinä olet tärkeä

      Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu
      Ihastuminen
      56
      1142
    6. Varisjärvellä mersu.

      Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas
      Suomussalmi
      15
      1017
    7. Mitähän ajattelet J

      Tästä kaikesta? Mä välitän susta oikeasti.
      Ikävä
      59
      925
    8. Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...

      Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      57
      909
    Aihe