Diktaattorit pitävät toistensa puolta.

Venäjä-Kiina-Zimbabwe-serbia.

Rikolliset pitää saada kuriin.
3155
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ihmisoikeus rikkomuksista. Venäjän SFB sotkeutuminen Litvinenkkon ja Politikovskajan murhiin joita vieläkään ei ole puolueettomasti selvitetty. Kiinan taas Tiibetissä murhaamat kansalaiset ja polittisesti vangitut. Näillä perusteilla Venäjä ja Kiina olisi tuomittava YK päätöslauselmalla!

Äänestä

Olisi saatava kiireesti USA:n aseviennille tilaa, ohi muita maita koskevien "YK:n" pakotteiden.
USA ylläpitää hommaa aloittamalla aina sotia jossakin päin, ja toimittaen välikäsien kautta aseita sopiviin paikkoihin. Sillä tavalla bisnestä hoidetaan, luomalla markkinoita tuotteelle. Artikkelina kuolema.

Äänestä
  • Vastoin YK päätösten ja jos vielä missä Jenkit oat aloittaneet sotia? Minun mielestä Jenkit käyvät päättämässä sotia kun joku ne aloittaa tai maansa diktaattorit ottavat ansiottoman vallan vastoin kansan tahtoa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Aarre kirjoitti:

Venäjä-Kiina-Zimbabwe-serbia.

Rikolliset pitää saada kuriin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu