Kaikki pääsee taivaaseen

jonku papin kirjoittama kirja Kaikki pääsee taivaaseen.
Minä en muista kuka pappi tai pispa sen oli kirjoittanu,muistaako kukaan palstan uskovainen?
4239
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

En kylläkään ole uskovainen, enkä ylipäänsä käsitä miksi kyselet tätä ateismipalstalla, eiköhän tämä kuuluisi pikemminkin hihhulipalstoille, mutta vastaan joka tapauksessa että kyseessä on Antti Kylliäinen. Googlella löytyi vastaus yllättävän nopeasti, kun vain etsi tuota lausetta "kaikki pääsee taivaaseen".

Äänestä

Totta maar kaikki pääsee taivaaseen, mutta kaikki ei halua.

Äänestä
  • Kaikki ei halua tutustua RunkkariJumalaan, joka kutsuu vauvatkin luokseen, 100 vuotta liian aikaisin.

    Äänestä

taivaaseen,mutta kaikki pääsee mullan alle,tai palaa krematoriossa tuhkaksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


taivastiiraaja kirjoitti:

jonku papin kirjoittama kirja Kaikki pääsee taivaaseen.
Minä en muista kuka pappi tai pispa sen oli kirjoittanu,muistaako kukaan palstan uskovainen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu