veikkauksia paljonko seuraavaan lamaan on aikaa?
merkit näyttää että se on tulossa hyvin pian.
kun edellisen laman allakin rakentaminen riistäytyi käsistä kuten nyt ja samoin sahoilla oli ongelmia.
noh, vielä ei ole sahat palaneet kuten ne tapaa laman alla tehdä ;)
lamaan aikaa
5
134
Vastaukset
- Taantuminen
Tämä lama onkin sitten lopullinen, eikä muutoksia parempaan enään ole tulossa.
Ihmisen kultainen aikakausi on loppumaisillaan, tai pitäisikö ennemminkin todeta, että musta aikakausi (öljy)
Lähitulevaisuudessa ihmisille ei ole enään tarjottavissa kaikkea kaikille periaatteella.
Öljy luo ihmisille työpaikkoja ja mahdollisuuden tehdä työtä elämisen kannalta kannattavasti.- vaihtoehto..
kyllähän nykyään olisi tekniikkaa jo muihinkin polttoaineisiin. esim ydinvoimalla voidaan tuottaa puhtaasti vedestä vetyä jota taas voi käyttää polttoaineena autoissakin.
saastepäästötkin samalla loppuisi melkein kokonaan.
tekniikka siis on, mutta öljy-yhtiöillä on liikaa rahaa ja ruskeita kirjekuoria. - bensiinitankki
vaihtoehto.. kirjoitti:
kyllähän nykyään olisi tekniikkaa jo muihinkin polttoaineisiin. esim ydinvoimalla voidaan tuottaa puhtaasti vedestä vetyä jota taas voi käyttää polttoaineena autoissakin.
saastepäästötkin samalla loppuisi melkein kokonaan.
tekniikka siis on, mutta öljy-yhtiöillä on liikaa rahaa ja ruskeita kirjekuoria.Kyllähän ennenäkemätöntä tekniikkaa olisi saatavissa, mutta kun se tekniikka maksaa se verran, ettei tavallisella ihmisellä ole varaa maksaa siitä. Esimerkiksi kuinka monella ihmisellä on varaa niinkin yksinkertaiseen tekniikkaan kuin digivirittimellä varustetuun televisioon, puhumattakaan kaasu tai sähkökäyttöisiä autoista.
- kalliimpia..
bensiinitankki kirjoitti:
Kyllähän ennenäkemätöntä tekniikkaa olisi saatavissa, mutta kun se tekniikka maksaa se verran, ettei tavallisella ihmisellä ole varaa maksaa siitä. Esimerkiksi kuinka monella ihmisellä on varaa niinkin yksinkertaiseen tekniikkaan kuin digivirittimellä varustetuun televisioon, puhumattakaan kaasu tai sähkökäyttöisiä autoista.
nuo kennotekniikkaan perustuvat vetyautothan on valmistuskustannuksiltaan halvempia kuin perinteiset polttomoottoriautot.
mutta ei se siirtymä tapahdu yhdessä yössä eikä kahdessakaan.
uuden auton ostajat kuitenkin voi tuollaisen helpostikin valita vähän samaan tapaan kuin että nyt ei kannata enää dieseleitä ostaa ellei aja ihan älyttömän paljon.
iranin sodan alkamisen jälkeen öljyn hinta tullee taas nousemaan reilusti, niin kyllä nuo vaihtoehdotkin pian käy uuden kulkuneuvon ostajille mieleisiksi! - noi polttomoottoritkin
kalliimpia.. kirjoitti:
nuo kennotekniikkaan perustuvat vetyautothan on valmistuskustannuksiltaan halvempia kuin perinteiset polttomoottoriautot.
mutta ei se siirtymä tapahdu yhdessä yössä eikä kahdessakaan.
uuden auton ostajat kuitenkin voi tuollaisen helpostikin valita vähän samaan tapaan kuin että nyt ei kannata enää dieseleitä ostaa ellei aja ihan älyttömän paljon.
iranin sodan alkamisen jälkeen öljyn hinta tullee taas nousemaan reilusti, niin kyllä nuo vaihtoehdotkin pian käy uuden kulkuneuvon ostajille mieleisiksi!vetykaasulla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1751968Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361694Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81318Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241145Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu561142Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151017- 59925
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57909