Ei päivää etteikö Halonen meillä ja muualla haikaile muinaisia ulkoministeriaikojaan, näin tälläkin kertaa Pariisissa:
"
Muistan erityisellä lämmöllä sitä, että ulkoministerinä ollessani saatoin Espanjan silloisen ulkoministerin Javier Solanan
"
Lähde:
http://www.tpk.fi/netcomm/news/showarticle.asp?intNWSAID=70277
Huomatkaa muuten Sarkozyn alamaisasenne Tarja Suuren läheisyydessä tyyliin "oi miten voin palvella, Suomen suurjohtaja".
Eli ehdotan, tehkäämme Tarja Kaarina Halonen onnelliseksi ja vaihdetaan Stubbin ja Tarjan paikat. Ei kukaan huomais mitään. Samat hommathan heillä on ja ehkä löytyisi kadonnut kynä jopa.
Halonen ulkoministeriksi!!!!
6
356
Vastaukset
- kohteliaita..
Venäjän pressa sensijaan antoi kylmää kyytiä, ei kutsunut illallisille naapurimaan tätiä...käski tylysti poistua, ei ihme jos halonen masentui päiväkausiksi!
http://farm4.static.flickr.com/3121/2667590720_5cda72682b.jpg?v=0- Helinä-keiju3
Ei moukille kannata olla kohtelias, eikä se Halonen ollut Ranskassakaan illallisilla. Petäjäkin sanoi, että vain päivällisille ne pääsi Vanhanen ja Halonen aveceineen. Illallisille kutsuttiin eri porukka, joten sama kohtelu käytännössä kuin Venäjälläkin, mutta varmaan helpotus meidän junteille sit lopulta.
- Helinä-keiju3
Helinä-keiju3 kirjoitti:
Ei moukille kannata olla kohtelias, eikä se Halonen ollut Ranskassakaan illallisilla. Petäjäkin sanoi, että vain päivällisille ne pääsi Vanhanen ja Halonen aveceineen. Illallisille kutsuttiin eri porukka, joten sama kohtelu käytännössä kuin Venäjälläkin, mutta varmaan helpotus meidän junteille sit lopulta.
siis Petäjistö, Helena Petäjistö mtv3:lla.
- MattiLehtonen
Valinnanvaraa on
- töitä?
Eikö se jo ala "porvaria" vituttaa? Pitkä aika hyödyttömänä, kenellekään kelpaamattomana yhteiskunnan loisena. Onko tuollainen porvari ollenkaan?
Aika kuluu netissä vittuillessa, mutta ihmisenä olet persona non grata. Pelkkää paskaa. - se vasta..
töitä? kirjoitti:
Eikö se jo ala "porvaria" vituttaa? Pitkä aika hyödyttömänä, kenellekään kelpaamattomana yhteiskunnan loisena. Onko tuollainen porvari ollenkaan?
Aika kuluu netissä vittuillessa, mutta ihmisenä olet persona non grata. Pelkkää paskaa.on ollut pressa-loisena, kakstoista tullee yhteensä, on siinä veronmaksajilla maksamista, niska limassa tekevät työtä että yks reppana loinen saa viettää toimetonta makeaa elämää ja matkustella ympäri maailmaa!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p475305Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "531857Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1361707Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella151619- 141385
Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v41250No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol26124981-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171077Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy771028Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah60877