Mahtavia tukisummia

279
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

rahoista meni vallankumouksen valmisteluun, mm. aseisiin..

Äänestä

Suoraa lainausta Iltalehdestä:

"Lainmuutos ei miellyttänyt

Kuten viime viikkoina on käynyt ilmi, vaalirahaa jakaneiden yrityspomojen ja poliitikkojen yhteydenpito jatkui myös tänä keväänä.
Viime viikolla Merisalo (Nova Kiinteistökehitys Oy:n toimitusjohtaja) myönsi, että hän tapasi sekä Pekkarisen että Vanhasen viimeksi toukokuun alussa kertoakseen näille, ettei maankäyttö- ja rakennuslain tulkintaan suunniteltu muutos miellytä kaupan edustajia.
Pian tapaamisen jälkeen Merisalo lähetti 27 liikemiehelle sähköpostiviestin, jossa hän hehkutti, että päähallituspuolue keskustan johto on nyt lobattu heidän puolelleen.
Myöhemmin samalla viikolla Vanhanen puolusti blogissaan Toivo Sukarin Vihdin Ideapark-hanketta. "

Että mikä oli todistettava? Miten se olikaan?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vasemmistoliitossa kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1556234

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu