Ranskalaiset ovat sitä mieltä, että lapsia pitää saada...

Per Saukko

...lievästi tukistaa, jos käyttäytymisrajoja ei muuten löydy.

Hesarissa yleisönosastolla joku viisastelija kyselee saako sitten puolisoa läpsiä?

Dorkankin pitäisi ymmärtää, että kyse on lasten kasvattamisesta eikä mikään seksi-sado-masokistenen asia. Pah!

4

225

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • heristäminen

      aina riitä,pikku tukistaminen on ihan okei mutta kohta ei varmaan saa edes torua,täähän vaan kertoo siitä kuinka naurettavaksi yhteiskunta on mennyt.

      • iljettävä tapa

        lisäksi on todettu aiheuttavan verenkiertohäiriöitä. Täytyy olla muita tapoja kasvattaa. Esimerkiksi kiristäminen, uhkailu ja lahjonta. Toimii.


      • auttaa
        iljettävä tapa kirjoitti:

        lisäksi on todettu aiheuttavan verenkiertohäiriöitä. Täytyy olla muita tapoja kasvattaa. Esimerkiksi kiristäminen, uhkailu ja lahjonta. Toimii.

        torppaa TURRPAAN!


    • kohdella kaltoin. Entäpä

      jos tukistaminen ei auta ... saako sitten painaa turpaan .... jos ei sekään auta, mitä sitten ? Saako tappaa kun kerran on ihmisenä ihan pilalla ? Voi vitt... kyllä kasvattaminen onnistuu ilman väkivaltaa, ehkäpä se on hitaampaa ja vaivalloisempaa kuin pelolla, mutta lopputulos on taatusti tasapainoisempi aikuinen. Kyse on vain vanhempien laiskuudesta ja helppouden tavottelusta. Fyysisellä kivulla ja sen pelolla, ei todellakaan kasvateta lapsia. Näkeehän sen Fransuista, hommat aivan sekaisin ja kaupungit sekasorron vallassa mellakoinnista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      97
      4856
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      235
      1964
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      81
      1583
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1180
    5. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      328
      1127
    6. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1090
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      50
      1089
    8. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      147
      1047
    9. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      111
      1029
    10. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      85
      974
    Aihe