http://www.iltalehti.fi/uutiset/200807157952496_uu.shtml
"Räsänen nostaisi alkoholin ja tupakan veroja". Toisin sanoen, räsänen haluaa nuoret vielä syvempään raha-ahdinkoon kuin he jo valmiiksi ovat.
"Räsänen nostaisi alkoholin ja tupakan veroja". Toisin sanoen, räsänen haluaa nuoret vielä syvempään raha-ahdinkoon kuin he jo valmiiksi ovat.
Vastaukset 4
Vanhimmat
haluttas tosissaan hillitä, niin myynti ainoastaan viinakauppoihin klo 12-16 välillä ja saatananmoinen hinta. toinen vaihtoehto olisi kieltolaki.
turhaa hurskastelua tollaset 10%:n korotukset. vähä sama kun ruuan alvin alentaminen, ei näkyisi missään.
ihan homo meininkiä homosuomessa.
se on tyhmä, joka maksaa.
Jos juo yli varojensa, niin ei siitä voi syyttää, kuin itseänsä.
nuorison puolustaja ?
Täällähän saa etenkin viikonlopun jälkeen lukea vertahyytävää tekstiä "paskateinien" rötöksistä ja siitä, miten heitä pitäisi rangaista.
Nyt on Päivi Räsäsestä tehty "nuorien verivihollinen", kun hän ehdottaa alkoholi- ja tupakkaveron nostamista.
Se raha-ahdinkoon joutuminen on jokaisen omaa syytä. Siitä ei voi Päivi Räsästä syyttää.
Jos jättää muutaman keppanan ostamatta, niin voi olla, että niitä typeryyksiäkin tulee tehtyä vähemmän.
Vai kalahtiko omaan nilkkaan ?
Räsänen pieneen tuiskeeseen, tai ei aivan pieneenkään ja sitten alkaa tentata uskonnollisista ja poliittisista asioista oikein kunnolla :)