Oli typerää tai ei, luulisi pääministeri Vanhasen osaavan valita sanansa kohteliaammin, varsinkin naiselle puhuessaan.
Eipä muistu mieleen, että Vanhanen olisi miesten keskustelussa käyttänyt vastaavaa sanastoa.
Onko Matti anteeksi pyynnön velkaa Jutalta?
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1557841
Eipä muistu mieleen, että Vanhanen olisi miesten keskustelussa käyttänyt vastaavaa sanastoa.
Onko Matti anteeksi pyynnön velkaa Jutalta?
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1557841
Vastaukset 30
Vanhimmat
tuskin enää valitaan kolmannella kerralla, ja jos hyvä tuuri käy niin ei pääsisi edes kansanedustajaksi.
Menkööt vaikka Microsoftille töihin, siitähän firmasta se muutenkin niin paljon tykkää. Kunhan ei tule enää pilaamaan ja sotkemaan maan asioita. Köyhistä ei saisi puhua (ja köyhien asemaa ja toimeentuloa heikennetään kokoajan) ja keskeneräisistä valmisteilla olevista päätöksistä ei saisi puhua ennen eikä jälkeen.
Voi olla ilmaista kaikille kuten Jutta vaatii.No Juttahan vaan ääripään vaatimuksillaan yrittää kalastaa ääniä demareille ja siinä sivussa esiintyy kireissä farkuissa hehheh..
Hieman menee nyt ns överiksi demareilla heh.
että köyhimmät eivät maksa Suomessa lainkaan veroa.
Lisäksi uudistukset, joita hän ajaa, ovat olleet voimassa Euroopassa jo kolmekymmentä vuotta ja nyt talouden heikentymisen myötä niistä yritetään päästä eroon.
Urpilaisen tulevaisuus on menneisyyttä muille. Kalastelee vain tyhmien ääniä.
veroja, menee pienestäkin eläkkeestä vero, ota asioista selvää ennen kuin puhut läpiä päästä.
Oikeassa olet, me köyhätkin maksamme todellakin veroja. Se toinen joka väitti muuta ei tiedä asioista yhtään mitään.
mutta ette KÖYHIMPIÄ. Köyhimmät eivät maksa veroa.
Ottakaa itse selvää.
kuukaudessa tuloja..kun oot kerran niin tietäväinen!!
puhut mitään. Minä saan alinta työttömyyskorvausta bruttona alle 500 eukkoa kuussa, siitä menee AINA 20% veroa riippumatta siitä mikä on henkilökohtainen veroprosenttini, eli henk.koht. veroprosenttini on hieman alhaisempi mutta silti pidätetään veroa se 20%.
Niin että kyllä köyhätkin maksaa veroa!!! Ei kannata puhua jos ei tiedä täysin mistä puhuu!
ennenkun puhut mitään. Mä saan alinta työttömyyskorvausta bruttona alle 500 eukkoa kuussa, siitä menee AINA 20% veroa riippumatta siitä mikä on henkilökohtainen veroprosenttini, eli henk.koht. veroprosenttini on hieman alhaisempi mutta silti pidätetään veroa se 20%.
Niin että kyllä köyhätkin maksaa veroa!!! Ei kannata puhua jos ei tiedä täysin mistä puhuu!
sanoo naiselle typerää.
Eikö Tatu ole opettanut käytöstapoja?
möläyttää suustaan mitä tahansa...ja ne on niin pirun ollakseen ja muut ei muka ole mitään. Sellasesta sanotaankin yleensä että tietty keltainen neste on noussut pääkoppaan.
vähäisenkin järjen. On meinaan oikeuttakin käyty nais juttujen päältä. Mattia ei saisi päästää edes istumaan naisen viereen, muuten hän rupee sekoilee.
oman lapsensa ikäisen naisen kanssa jne...?
NARSISTI.
PS. Urpilainen on oikeassa asiassaan.
Maahan ajetaan voimalla tasaverotusta ja se tapahtuu alentamalla valtion tuloverotusta - PROGRESSIO! - ja siirtämällä verotusta kunnallisen puolelle - PROPORTIONAALINEN!
Rikkaat rikastuvat ja köyhät köyhtyvät!
Ike ja Matti samanlaisia kesäkolleja. Naisjahti päällä jatkuvasti, heti on typerä ämmä jos ei osaa olla mieliksi.
Jutta on puolueenpuheenjohtaja ei mikään typerys.
ja jotenkin alkanut tuntua siltäkin että se edellisen hallituksen pääministerivaihdos kesken kaiken on eräänlainen salajuoni, ei suvaittu sitä että nainen olisi pääministerinä. Mutta noinhan se on, Kepu pettää aina. Jopa omiansakin!
Ei tosiaan tunnu kunnioittavan naista.
- siinä aukeni mukavasti paikka toiselle.
Itte oot typerä se joka viimeks sanoo niin ei oo!! Lil lil lieru Matilta pääsi pieru!
Naisten äänet karkasi kepulta. Anteeksi pyyntö saattaisi palauttaa, jotain.
Kyllä Matti saisi muutakin, kuin ääntä.
Golfleski 43v.
elikkä kuuluu kaloihin jotka ovat selkärangattomia. :D
jotta oppisit että kalat kuuluvat selkärankaisiin
nyt sitten vaikka kotilo, sen tarkistin että se on selkärangaTON.
Aika on muuuttunut, Vanhanen ja Katainen määräävät nyt marssin tahdin. Karavaani kulkee, KOIRAT haukkuvat!
jostain tietäisi...
Vanhanen ja Katainen ei kyllä ens kerralla määrää tahtia, jos tää tyhmä kansa on tyhmyyksistään mitään oppinut tältä hallituskaudelta! Niin että saa kyllä porvarit ja sikaporvarit sitä luuta kurkkuunsa!
Suomessa ei voi olla niin paljon rikkaita ihmisiä että voisivat äänestää kepua tai kokkeleita, luulevat vaan olevansa jotain muuta kuin ovatkaan!
Työläisiä, eli toisten palkollisia tässä maassa on suurin osa, pitäisi vaan saada heidät tajuamaan se asia!
Reilusti työläinen tuntee sen mistä on aloittanut ja äänestää vasenta puolta! Niin että siinä sulle nahkurin orsia, typerä isottelija!
näitä typeryyksiä liian paljon, että hänen uskottavuutensa säilyisi; tirkistelijät, köyhistä puhumiset ym. viimeisimpänä tämä "typerää".
Urputtaja on demareiden puheenjohtajiston jatkumoa.
Puolue on typerä, ei voi olla fiksu jos lähtee tällaista puoluetta johtamaan.
arvonlisä veroa lasketaan, niin hyöty menee maanviljelijöille ja keskusliikkeille.
niin kuluttaja hyötyy.
Sääli, että pääkköministeri ei ole valtimiesarjan sivistynyt poliitikko.
Fiksu olisi osannut kumota vääräksi luulemansa käsityksen kohteliaasti. Tatulta on jäänyt kasvatus hieman kesken.