"Väestönlisäys johtui ennen kaikkea siitä, että maahan muutti 7 050 ihmistä enemmän kuin maasta pois. Suomeen muutti 12 550 ja Suomesta 5 500".
http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Suomen asukasluku jo yli 53 miljoonaa/1135237936320?ref=rss
Pois muutto on kovassa nousussa, mutta miksi ? Siksikö että suomi pyritään täyttämään maahanmuuttaja halpatyövoimalla ?
http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Suomen asukasluku jo yli 53 miljoonaa/1135237936320?ref=rss
Pois muutto on kovassa nousussa, mutta miksi ? Siksikö että suomi pyritään täyttämään maahanmuuttaja halpatyövoimalla ?
Vastaukset 3
Vanhimmat
ihan suomalaisia kuin alle 5 miljoonaa, eli suomalaisten määrä on vähentynyt.
Kiitos suuri ikäluokka, että ryöstitte Suomen, ei jäänyt mitään jaettavaa suomalaisille suurperheille, kukaan ei tee lapsia köyhtyäkseen.
Kiitos myös pakolaisista, eläkepommista, kiitos suuret ikäluokat että myitte valtion omaisuuden ulkomaisille suursijoittajille, kiitos Harri Holkeri Suomen suurimmasta lamasta, josta Suomi ei ole vieläkään selvinnyt, ja nyt on tulossa jo uusi.
Suurelle ikäluokalle kaikki on suurta suuret soneran tappiot, suuret firmat ja suuret pankit konkurssiin, suuret eläkkeet, suuret optiot, suuret puheet, suuret tappiot, suuret eläkepommit, suuri kansalaisten vitutus.
ja pahaa pelkään tulevaisuudelta. En ymmärrä porvareiden itsekkyyttä, jossa vaaditaa vain hyvintoimeentuleville helpotuksia. Minusta se on lyhytnäköistä toimintaa.
näin,että vähemmän omistavat omistaisivat vielä vähemmän,tai mieluimmin ei mitään.