Vanhat sovinistit ja asennevammaiset äijät on ihan
liian kauan sanelleet missä mennään.On tulossa
naisten aika.
liian kauan sanelleet missä mennään.On tulossa
naisten aika.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
siihen se sitten jääkin. Vanhasta siteerakseni: TYPERÄÄ TEKSTIÄ!.
Uudella demarijohtajalla ei ole mitään käsitystä kansantaloudesta ja tarkoitus on vain heittää lokaa hallituksen niskaan.
yhteiskunnassa.Uhotaan vaan mutta mitään järkevää ei saada aikaan.
Haluaisi poistaa lastenhoitomaksut maksukykyisiltä ja varakkailta.
Vastustaa ruuan alv:n alentamista, joka nimenomaan tulee hyödyttämään eniten pienituloisia. Jos lähdetään siitä, että veroale ei laske tuotteiden hintoja ja hyöty valuu kaupan pussiin, samalla idealla voitaisiin perustella kaikki muutkin veronalennukset.
Naispoliitikoiden on tullut aika osallistua poliittiseen keskusteluun samoilla ehdoilla kuin miespoliitikotkin osallistuvat. Peli on kovaa ja häikäilemätöntä, kyynärpäät ojossa siellä mennään. Politinen debaatti ei toimi kuin kotiriita jossa nainen voittaa aina, jos ei asia argumenteilla niin tirskattamalla sitten itkut. Jutalla on mahdollisuudet täyspottiinkin mutta tämä ei varmasti onnistu nostamalla tasa arvo keskustelu esiin aina kun "pojat on ilkeitä".
Kyllä naiset osaavat! Äitinikin äänesti Tavjaa, vaikka Salen arvot olisivat varmasti olleet häntä lähempänä.
Mutta sehän taitaa olla vain sitä feminististä tasa-arvoa, vai mitä?
ole naisia ennen näkynytkään. Kiva kun nyt saatin yksi.