kannattaako

muuttaa?
101191
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

tämä Ilmajoki - täytyy todeta: on palveluja ja mukavia maisemia.

Äänestä
  • Minä juuri muutin Kauhajoelta Ilimajoelle ja palio paremmin viihryn tää ku Kauhajoella. Tottahan Kauhajoella on palaveluja ja mukavia maisemia.. mutta ne ihimiset.. tottavie ne sais vierä saunan taa ja lujaa. Ilimajokiset on ihimisystävällisempiä.

    Äänestä

Riippuu tietysti siitä, mistä muuttaa.
Vaikka paikkakunta on "kaupunki" on se
silti maalaishenkinen. Täältä löytyy
komeita lakeuksia, palvelut ovat suht hyvät.
Paitsi:
Kulttuurianti on heikonlaista. Ruokaravintolat
ovat tyydyttävää tasoa. Palvelu liikkeissä
on joskus jopa töykeää. Eli tullaan ihmisten
luonteeseen. Ovat aika suorasukaisia ja
sanoisinko hieman "moukkamaisia".
Jatkakoon joku muu

Äänestä
  • - mutta onhan joillekin syrämmenasia..

    Äänestä

  • tuskin moni kirjoitti:

    - mutta onhan joillekin syrämmenasia..

    Tosiaan monta muuta asiaa on tärkiämpää ku joku fakin KULTTUURI! Maksetaan vain jotaki vi**n Helsingin uutta miljardi-oopperataloa, jumalauta! Siä saa**nan korves, keskellä ei-mitään...

    Äänestä

sinuna valitsisin jonkun isomman ja virkeämmän pitäjän..

Äänestä

Jos sulla ei oooooooooooo sukunimeä älä tuuuuuuuu
jos tuuuut käy vaaaan osuus kaupas ja abc:llllläää

Äänestä

Kauhajoella plussaa Hyypän kauniit laaksot, Katikan kanjonit ja Nummijärvi. Keskustassa ei ole kuin hautausmaan ohi kiemurteleva likainen joki ja jos ajanvietettä haluaa niin urheilullisiin harrastuksiin panostettu paljon. Muuten täällä ei ole yhtään mitään tekemistä! Jos lenkillekin ehtoolla suunnistaa niin varmaan kaikki kyylää et kuka oot tai mihin menossa ja muutenkin juoruillaan ja tiedetään toisten asiat vaikka ei oikeesti tiedettäiskään. Kulissit on monilla kunnossa ja isoja omakotitaloja rakennetaan vieri viereen vaikka pitäjässä maaplanttuja kyllä. Kateuttakin jonkin verran löytyy, mutta sitähän on kaikilla pienemmillä paikkakunnilla. Ei tää ole oikein mitään muuta ku et porukka rulettaa autoilla kylillä ja istuu abc:lla. Jos haluaa actionia elämäänsä niin kuiva paikka asua. Muuten ihan menettelee..

Äänestä
  • On hyvä joskus lähteä katsomaan muitakin paikkoja. Takasin tullessa kotiseutu on sitten kuitenkin paras. Me suuntaamme asuntoautomme nokan takaisin Savonlinnaa kohti ja kiitämme Kauhajokisia ihmisiä. Oli tosi mahtavaa lomailla täällä.

    Äänestä

EI! Parempi, jos pysyt kaukana koko Etelä-Pohjanmaasta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kauhajoelle kirjoitti:

muuttaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu