on se ihanaa kun parisuhde elämä kukoistaa. mieheni on aivan hulluna minuun yhä. joskus teen hänelle yllätyksiä ja viime torstaina ajelin pimppikarvat sydämmen muotoisiksi. hän menee aivan hulluksi kuulemma näistä minun tempauksistani ja onneksi minulla ei ole yhden yhtä lasta, on pysynyt paikat kunnossa. teen monasti jumppaliikkeitä ja arvostan kun mieheni aina kehuu kun pidän itseni häntä varten kunnossa. kyllä se on surkeaa katsoa näitä kansakoulun opettajan näköisiä apaattisia perheellisiä naisia jotka kulkevat aina niin happaman näköisinä. aviomies on tietysti kotona kyllästynyt sängyssä makaavaan minkkiturkkiin jalkojen välissä sekä lapsien myötä löystyneeseen pandooran lippaaseen =) hyvää kesää saattekste pesää
tein sulle yllätyksen, pimppikarvoist vain
margi55
143716
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Kutakuinkin sama homma täällä. Olen hulluna 20v tyttöystävääni (minä mies 35v), joka kiihottaa ja yllättää minut kerta toisensa jälkeen äärimmilleen ;)
Tiukka poslariksi ajeltu tavara vieläkin tiukemmassa pakkauksessa! Nam
kun olet ite 70 vuotta ja tyttöystävä on VAIN 55. Millä sitten tyydytät häntä?
Ja jos otetaan tämäpäivä niin miksi sinulla pitää olla lapsi tyttöystäväksi? Eikö muna nouse jos on samanikäinen nainen?
Kateellisten panettelua?
20vuotta on kaukana lapsesta, mikäli et kyseistä asiaa tiennyt ;)
Se on makuasia. Vientiä kuule olisi, mutta pidän rakkaastani ihan ilman että hänen 20v ikä siihen vaikuttaa sen kummemmin ;) Muna nousee ja hyvin nouseekin ;)
Mitä muuta?
20 vuotias on vielä kehittyvä ihminen, tissitkin on vielä sellaset kolmionmalliset. (Ellei ole läskikasa)
On tutkittu että miehillä on yleensä suuremmat luulot itestään. Näinköhän 35v patulla on ainakaan nuorten naisten keskuudessa niin kauheasti vientiä. (? ei)
Riippuu tosin minkä näköinen kakskymppisesi on kasvoiltaan ja onko ylipainoa jne, eihän siinä jos on ku petolinnun perä tai yhtä leveä kuin pitkäkin niin varmasti ymmärrän suhteenne.
Itellänihän on kuitenkin jo tuo oma isä, että tuollaisen vanhan äijän kanssa oleminen tuntuis puoliks etovalta ajatukselta.
"Nainen"vm.88
"Parahin nainen vm.88", jos olet itse yhtä leveä kuin tynnyri ja näytät petolinnunperältä, sitä ei välttämättä muut kanssasisaresi ole, kuten ei tyttöystävänikään =) Hän on upea nuori nainen!
Kateuden vihlaisu varmaan käy lävitse, kun on puuttuminen tähänkin? =D
Ainiin ja on myös tutkittu juttu, että nuoremmat naiset ovat ilmeisen kiinnostuneita vanhemmista vieläkin.
Ja minkäpäs minä sille voin, että tulevat juttusille ja vedän puoleeni nättejä misuja?
Tosin sinunkaltaisiasi petolinnunperseitä/sotanorsuja en mielelläni tohtisi vetää puoleenkaan =)
en ole kateellinen
vaan inhotttaa :) siinä suora vastaus
ei ihmisen tarvitse olla kateellinen jos hän johonkin asiaan puuttuu .itsehän leveilit suhteestasi nuoreen tyttöön, kuule ei toi varmaan suurimman osan silmään näytä mitenkään hienolta vaan pikemminkin säälittävältä.
onko sulla joku tarve pönkittää egoos täällä?
Joo kyl me tykätään vanhemmista miehistä mut ite tarkotan sillä sitä jos mä oon 20v, niin mies saa olla 22-27v
ei mikään lähellä neljääkymmentä oleva patunen.
mut sä voit sen asian mieltää ihan miten haluut.
kyl tollasiin vanhoihin riippareihin tosiaan törmää. mut kuitenkin valinnanvaraa sen verran et otan mieluummin sen salskean kaksvitosen :)
Sinähän veikeä mimmi oot, kun tiedät millainen minä oon ihan ilman että oot edes nähnyt? ;) Todella veikeetä!
Harmi vain, että joudun ampumaan sun stereotypiat alas, koska olen kaikkea muuta mitä väität ;)
Ainiin.. ja mitä lesoilen? Otin kantaa margi55:sen kirjoittamaan topiciin, koska samoja kokemuksia omastakin takaa, ihan ilman egoni pönkitystä.
Ei olisi elämä sinulle tarpeen, pikkuinen? =)
Niin ja vielä, sinun mielipiteesi tuskinpa ajaa kaikkien nuorten mielipiteitä.. Ihan näin ohimennen sanoakseni.
Ja on hyvin pitkälti ihmisestä kiinni minkälainen hän on. Älä lähde yleistämään kolmekymppisiä yhteen stereotypiaan, koska et heitä kaikkia tunne. Monikin on nuorekas ja hyvännäköinen, joten blablabla tyttö hyvä.
siinämielessä ei oo poikkeavaa ihmistä joka ei vanhene ollenkaan.
ellet sit käy kirurgilla mut valitettevasti sekin näkyy eikä estä vanhenemistä :)
vai että oikeen "pikkuinen" aaww, sanotko sä muijalleskin noin. no nyt mä ymmärrän. todella tervettä.
mut kohtahan tulee "on se aikuisempi ku sä"
ja on mukavaa kuulla että pmppisi on pysynyt notkeana vääntyilemään dynamiikkaisesti mihinkin päin kuten vempulan pitääkin.Miehesi munat tuntuvat sydänkarvoituksessasi varmaan mahtavalta,ja ainutlaatuiselta.Pane pieniä ärsykkeitä viellä joukkoon,niin hän on sydärin partaalla.
ei se synnytys mitään paikkoja venytä, pienimunaset vaan valittaa.