Mitähän ikävää siellä sattuu.Okkultistinen aloituspäivämäärä 08 08 2008 jo takaa sen että ei hyvin tule menemään .
olympialaiset
6
662
Vastaukset
- Huhahhhei
Münchenin olympialaisten alkamispäivä joku höpöhöpöokkultistinen päivä? Hanki jokin harrastus ja heitä nuo höpinät pois.
- kyllä vaan
Kisat muuten myös avataan virallisesti klo 8:08:08 illalla.
Syynä on se, että 8 on kiinassa onnennumero.
Ihan samanlainen onnennumero, kuin kristinuskossa ja juutalaisuudessakin esiintyvät useat numerot ja erityisesti heprean kielessä käytetyt nimien numeroarvot. Ja myös se kuuluisa 666. Nämä "kristityt" asiat ovat aivan samanlaista "okkultistista salatiedettä" kuin kiinalaisten 8.
- merim.raimo
ehkä nyt jo Herra "ravistelee" Himalajan vuoristoa niin kovasti, että tulee Pekingiin asti liian paljon raikasta vuoristovettä ?
- saa sanoa
Raimo,se on ahteripiikki,pitää käyttää suomalaisia nimityksiä. Tosin suurin osa niistä on muista kielistä tulleita,esim. proviantti on italiaa.
- merim.raimo
saa sanoa kirjoitti:
Raimo,se on ahteripiikki,pitää käyttää suomalaisia nimityksiä. Tosin suurin osa niistä on muista kielistä tulleita,esim. proviantti on italiaa.
mailman suurin "makeanveden" varasto. no se sinun mainitsemasi "ahteripiikki" on yleensä kauppalaivoissa yksi makeanveden tankeista. :)
- ...
...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860
Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli209124"Mä elän vieläkin"
Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn243599Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman
Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi412173Pate Mustajärvi on kuollut
Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html891886Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan
Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on131842Miten ikinä kelpaisin sulle
Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait121405Edes vitamiinit eivät taanneet loputonta elämää
Nimittäin niistä rahaa itselleen taikonut tohtori siirtyi tuonpuoleiseen.241268- 711127
Esko ja Martina viettävät joulua
Entisen avioparin joulunvietto on ylittänyt IS uutiskynnyksen168806- 64781