Ehdotus

Myykää koko Simsiönvuori jollekin sora- ja sepelifirmalle, jotka voivat louhia sen pois vaivaamasta ikuisiksi ajoiksi.

Ei kannata poiketa jo valitulta tieltä ja jättää asioita puolitiehen. Siinä menee kehitysjohtajien maine ja kunnia.
4406
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kivipellot meni jo, siinähän oli hyvä alku ahneudelle.

Äänestä
  • Eipä näytä noilla kehitysjohtajilla olevan parempaakaan tekemistä kuin myydä ja ostaa Simpsiötä edestakaisin. Vuodesta toiseen sama juttu. Kuin olisi riivaajat asialla. Hyi olokohon, mitä sakkia.

    Äänestä

Säästämme Simpsiön luonnontilassa tuleville sukupolville lapualaisten lähivirkistysalueena.

Taistelu jatkukoon Simpsiön puolesta!

Äänestä
  • Haluavatko lapualaiset todella koko Simpsiön laen täyttävää mökkikylää.

    Nyt olisi jo korkea aika panna noi Simpsiön myyjät ja kehittäjät aisoihin ja ajatella tavallisia lapualaisia ja tulevia sukupolvia.

    Muistakaa tämä syksyn vaaleissa!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lapualaisille. kirjoitti:

Myykää koko Simsiönvuori jollekin sora- ja sepelifirmalle, jotka voivat louhia sen pois vaivaamasta ikuisiksi ajoiksi.

Ei kannata poiketa jo valitulta tieltä ja jättää asioita puolitiehen. Siinä menee kehitysjohtajien maine ja kunnia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu