Onko kellään miehillä kokemuksia peniksen kehittimistä?? Tai naiset jos miehenne ovat käyttäneet?? Ois vaa kiva tietää....
Peniksenkehittimet??
Julio
42253
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ne on kyllä ihan silkkaa rahanhukkaa ne pumput ja venyttimet. Venytyslaitteilla saa kyllä pituutta, mutta sillä keinolla se on pois elimen paksuudesta. Ja paksuus on pituutta tärkeämpi.
Myös erilaiset lääkemmäiset aineet, hormonit ym. kannattaa unohtaa. Ne heikentävät elimeen vertajohtavien suonten verenpidätyskykyä, mikä näkyy velttona seisokkina tai impotenssina.
Jos oikeasti haluaa treenata kalustaan isomman niin on olemassa treeniohjelmia kuten esim. "Lypsytekniikka" joita mm. Aasian maissa ja Afrikassa harjoitetaan. Siinä elin lämmitellään ensin hyvin, mikä on todella tärkeä, ettei tule vaurioita. Lypsäminen aiheuttaa painetta "Corpora Cavernosaan" eli paisuvaiseen joka hallitusti "rikkoutuu". Tilalle kasvaa uutta paisuvaissolukkoa mikä näkyy peniksen paksuuden kasvuna. Samaan ohjelmaan kuuluu venytystekniikat, jolloin saa haluttaessa pituutta. Huonosti tehty lämmittely saa aikaan muhkuraisen erektion ja mahdollisesti myös jonnekin suuntaan liian käyrän erektion.
Nämä on näitä juttuja, jotka monet tulevat tässäkin keskustelussa haukkumaan, mutta on kuulemma toimiva ja kaikkein turvallisin tapa treenata elintä. Kaikkein paras keino kuitenkin on vain hyväksyä se millaisen elimen luoja on kullekin luonut.
Itse joskus koetin ja mielestäni se auttoi kokoon. Tosin lähtökohtakaan ei ollut mikään pienin mahdollinen. Jos ei muuta apua ole, niin pumput ovat ainakin todistetusti tehokkaita erektion aiheuttajia.
Onko tuosta tekniikasta enemmän tietoa jossain?
suosittelen,säännöllisellä käytöllä voin vakuttaa että tulosta syntyy.
saksipumppu on ehdottomasti paras.
mulla on n.puolen vuoden käytön jälkeen tuloksellisesti lepotila/erektio pituus kasvanut 4cm ja paksuutta on tullu ympärysmittaan vajaa 2 cm.tällä hetkellä 17cm ympärysmitta.
humpuukia sanoi että hormoonit vähentää erektiota ja kykyä ,siinä tapahtuu päinvastoin,kulli seisoo koko ajan,ni että nussia pitäis saada 5 kertaa päivässä.omakohtaisia kokemuksia,ja aine oli metanabol.