AVK:n aloitukset palstan

en ole lukenut, kuten valtaosa muistakaan, niitä moneen kuukauteen. Tylsyyttä (tyhmyyttä?) kuulee poliitikkojen puheista tarpeeksi!
253
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mutta totta puhuen AVK on palstan paras kirjoittaja, vaikka en hänen kirjoituksiinsa uskokaan.

Äänestä

Miksi olet väkisin ollut "monta kuukautta" niitä lukematta? Nää vimeisimmät ovat niin tylsän selviä,
ettei niihin ole kyetty mittään sanomaan, vain
kirjoittajan naamataulua arvostelemaan!

Ap. t. 6:10
Mutta Hengen voimalla hän puhui viisaasti, eivätkä he kyenneet pitämään puoliaan. [Jes. 54:17; Luuk. 21:15]
Ap. t. 25:7
Paavalin saavuttua kerääntyivät Jerusalemista tulleet juutalaiset hänen ympärilleen ja ahdistivat häntä monin raskain syytöksin. He eivät kuitenkaan kyenneet näyttämään syytöksiään toteen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tylsimpiä kirjoitti:

en ole lukenut, kuten valtaosa muistakaan, niitä moneen kuukauteen. Tylsyyttä (tyhmyyttä?) kuulee poliitikkojen puheista tarpeeksi!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu