kun teen kaiken liikennesääntöjen mukaan, eli teen kaiken oikein. Keksikää minulle nimi, paras ehdotus palkitaan.
Mikä minä olen
liikenteessä?
4195
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Pro:ksi pääseminen vaatii jo muunmuassa suuntavilkun oikeanlaista käyttämistä ja pro kuljettajiakin on vain noin 10% kaikista liikenteen kuljettajista. Ylipro:ta varmaan vain 1%..
satuhahmo, mielikuvituksen tuotetta, ihan niinkuin joulupukki, keijukaiset ja jättiläiset...
Autoanterot, Kairaketut ynnämuut kutsuvat sinua tietenkin NYSVÄRIKSI.
Eihän liikenne nyt sentään ole mikään paikka missä pitäisi jotain HAISTAVITUN liikennesääntöjä noudattaa, nehän on julkisia käyttävien viherpipertäjien rustaamia kaikki pykälät.
Sä oot sit Jalankulkija ilmeisesti.
KUKAAN ei aja täydellisesti, ei ainakaan sen toisen kuljettan mielestä, vaikka ajaisit niin et oppisi mitään jos et tee virheitä tai ole niissä lähellä piti mukana, on niin vaikea selittää kun on ollu ammatilaisen nimikkeellä itse kuljettajana, jos ajaa esimerkiksi paljon niin näkee vain muiden tekevän niitä virheitä.
Jos taas teet kaiken liikennesääntöjen mukaan niin siinähän teet ensimmäisen virheen heti koska et ole silloin JOUSTAVA muita HUOMIOIVA kuljettaja.
Vaan liikennesääntö jäykkis elikkäs LIKSU.