Näköjään arvostelevat keskustelut poistetaan. No toteanpahan vaan että tallissa tarjotaan palanutta ruokaa. Ko liikkeessa ei kannata ruokailla ja rahojaan sinne tuhlata ;)
tallissa palataan
tiedokseenne
15906
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
pitäisi olla ihan normaali ja hyväksyttävä keskustelun aihe. Ihmettelen tällaista sensurointia.
keskustelu Lapuahovistakin taannoin, kun sattui olemaan vähän kritiikkiä. Lapuallahan menee hyvin ja yrittäminen on pyhintä. Täällä kuuluu vain kehua ja kiitellä.
Lapualla on noita vanhoja sukuja, joiden jäsenet ei taivu palkkatöihin vähempisukuiselle. Ennemmin ne sitkuttaa yrittäjänä. On sekin kova kohtalo mikäli yrittäminen ei tahdo sujua.
kommenttisi liittyy viestiini ja alotuskin koski sensurointia. Voisitko tarkentaa.
Onhan se nyt päivän selevää että jos ei ruoka miellytä niin pirä turpas kiinni ja oo tulematta uurestaan. Ja lisäksi oot vielä pirun tyhmä. Lapualaisittain ajateltuna siis. Eriävää mielipidettä lapualaisista yrittäjistä ei tule sallia koska se on muutenkin sukupuuttoon kuoleva ihmisryhmä.
Mielipiteitä ravintoloista osoitteeseen http://www.vapaa-aikavirasto.com/ravintolat/?pid=183&rid=7918 Siellä pysyy ja säilyy kunhan on vaan hyvin kirjoitettu.
Ei Lapualla nuata ruakapaikkoja oo liikaa, joten annetaan heidän olla rauhassa. Ruaka on aina makuasia. Jokaanen menköön siihen ravintolaan minkä ruuasta tykkää.Itse käytän kaikkia ruakapaikkoja ja saan hyvää ruokaa jokaisessa.
Mulla on ollut sitten vähän huonompi tuuri.
Olen jättänytkin paikat väliin, paitsi Hyväskässä joskus käyn. Siellä saan tuiki tavallista mutta luotettavasti tasalaatuista syötävää, kohtuuhinnalla.
linkki. Luin palautteen ja tutun palaneelta ja haalealta tuntui se, mistä täällä oli jo saanut esimakua.
oot sitten kokoomuksen porukkaa
Ruokaakin katsotaan poliittisten silmälasien läpi. Sakiaa sakkia, en paremmin sano.
Olen syönyt Marian Tallissa monta kertaa ja aina ruoka on ollut erittäin hyvää. En ymmärrä näitä valituksia. Suora palaute kokille olisi ollut paikallaan, jos ei ruuan taso tyydyttänyt.
Huomenna menen lounastunnilla, näen tyytyväisiä kasvoja, onko tämä jonkun kilpailijan masinoima
operaatio ? Lapualla saa hyvää ruokaa monesta paikasta.
joilla on suu tuohesta ja kaikki käy. Ja sitten on niitä, jotka eivät suurin surminkaan halua herättää huomiota moittimalla, vaikka kuinka epätyydyttävän esityksen saisivat eteensä. Ja kaininmerkikin siitä saa.
Hjöpö hjöpö... olen matkailija en kilpailija. Sitäpaitsi-.. olen käynyt lapualla lukuisia kertoja ja käsittääkseni ruokapaikkoja on ainoastaan tämä talli ja sitten abc ja shell....
Taskussani ei ole liikaa tuohta, eikä suunikaan sitä ole. Sen verran olen eri ruokapaikoissa käynyt (monen mielestä liikaa), että ymmärrän hyvän ruuan päälle. Lupaan moittia, jos seuraavan kerran Marian Tallissa saan huonoa ruokaa. Osoitan kritiikin kokille.