Taas laittomasti sensuroitiin viesti elokuvasta nimeltä boomerang. Tais joku vetää herneen nenään.
Tekeekö se totuus niin kipeää vai ilmoitteleeko joku ihan vittuillakseen ylläpidolle muka asiattomasta viestistä, vaikka viestissä ei mitään asiatonta ollutkaan?????!!!!!!! Jos näin on niin voisi ylläpito lukea ensin poistamansa viestit.
BOOMERANG
17
740
Vastaukset
- näin kun poistettiin!
Joo nyt näin sen itse kun postisi sensuroitiin. Täysin asiallinen. Nyt tämä Boomerang alkoi kiinnostamaan niin paljon, että se on hommattava. Siis sensuroivat pahemmin tätä aihetta kuin itse holokaustia?? Uskomatonta...
- epäilen
vahvasti, että hän ilmoittaa ylläpidolle, jos tulee niin kovaa totuutta, ettei pysty vittuilemaan.
- ghdfhfhs
Hohhoijaa on iljettavin limanuljaska ja eliitin huora mitä olen koskaan edes kuullut olevan olemassa. Jopa Tohtori vaikuttaa ihan pikkuhuoralta Hohhoijaan verrattuna. Jos näkisin Hohhoijaan livena niin en sekuntiakaan odottaisi vaan se olisi välitön kurinpalautus! Että kehtaa nuolla eliitin persettä ja olla meitä normaaleita kadun tallaajia vastaan. Häpeä Hohhoijaa!
- ddrinker
Boomerang oikein on kun noin paljon sensuroidaan?
Onko se jokin elokuva/dokkari vai mistä on kyse?
Nyt rupes muakin kiinnostamaan!! :D - ddrinker
Unohdin kysyä että onko kenelläkään linkkiä kyseiseen eepokseen?
- DVD:t pois myynnistä
Voi olla, että syksyllä alkaa saamaan E'bay:stä. Yle:llä on kopio. Voitais vaatia sitä uusintana telkkarista. Vai olisko sensuuri yltänyt jo sinnekin.
- yhtsgdf
No hohhoijaapa tietenkin. Oli miten oli, mutta näin on ja niin kauan kuin tätä asiaa sensuroidaan lähettelen tästä juttuja ja kyselen että miksi näin..ei tarvi sitten ihmetellä että miten se tuota samaa jauhaa ikuisuuden. =D
- Billy_Ray_Curys
- BBBBBBBBBBBBBBBOMERANG
Tuo ensimmäinen vaihtoehto
- Elia Kazan Boomerang
sieltä löydät oikesn filmin
- poistot ja sensuurit
Eliitin orja tai auktoriteettiuskovainen orja - siinä ovat tittelit joita nämä ns. debunkkaajat kantavat. Näille orjille Palmen murha kuten myös 911-iskut ovat alusta loppuun asti selvillä ja niissä ei ole mitään ihmeellistä.
He tietävät ja yrittävät kaikin keinoin estää totuutta tulevan julki, Miksi BOOMERANG poistettiin ainakin viisi kertaa????? - noudatettava!
Vaikka salaliittoteoreetikot ovatkin anarkisteja ja järjestäytyneen yhteiskunnan vihollisia, sääntöjä on noudatettava. Yksi sääntö on, että keskustelut käydään suomeksi, toinen, että pitkät lainaukset on kielletty.
- poistivat
En usko, että se on tuon vuoksi poistettu, kun filmi on jenkeissäkin jostain syystä kuuma peruna, kun Fox veti kaikki kopiot takaisin ja levitys julistettiin pannaan.
Luulen, että suomi24 keskustelun valvojat ovat saaneet ylempää käskyn toimia noin. Ihme, että tämä ketju saa olla näinkin pitkään täällä.
He ovat kahden tulen välissä. Jos nyt poistavat tämän, niin tekevät itselleen vain hallaa, sillä porukat alkavat tosissaan ihmettelemään, mikä tämän takana oikein on. - poistaa
Idiootti poistaa ketjuja, kun ei muuta enää voi.
- rthstgfn
- jenkeistä
Boomerang, directed by Elia Kazan, is a chilling film noir, the true story about the murder of a priest, the subsequent arrest and trial of a jobless drifter, and the efforts of young state's attorney Henry Harvey (Dana Andrews) to uncover the truth. Closely based on the actual 1924 murder of Fr. Hubert Dahme in Bridgeport, Connecticut, the film was directed by the young Elia Kazan in a highly effective, semi-documentary style.
Mitähän täällä meillä päin olis ollu samaa.- ei sensuroinut niin
kuka sitten. Kuka sensuroi BOOMERANGIA. Miksi se oli vedetty pois myynnistä, eikä vieläkään saa kunnolla tilattua mistään. Jenkeistä voi piraattina saada muttei muuten. Kuka kontrolloi.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?3554560Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!4763281- 752271
Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi3451697Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota
2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-2091612Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.1801585- 1061275
Voisiko olla jopa niin
Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal761250Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."
Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks121167K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."
Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali81132