PilluKissa Nuket tänään

21:00 - Pussycat Dolls
täytyy vahdata mitä nuo keksivät ;)
3524
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tuo ensimmäinen lipsahti kohdaltasi ketuille !


he heee!

Äänestä
  • En ymmärrä "viestiäsi" ei päätä, eikä häntää XD

    Äänestä

suomennos:

Pussycat Dolls on suomeksi Kissanpentu Nuket

Siis huomaa että jos pussycat kirjoitetaan yhteen niin se tarkoittaa kissanpentua MUTTA jos sanat pussy ja cat kirjoitetaan erikseen niin niiden merkitys muuttuu merkittävästi.

Siis pussy kirjoitettuna erikseen tarkoittaa tosiaankin pillua, tai oikeammin se tarkoittaa mirriä (mutta mirrihän on yksi pillun synonyymeista myös). Mutta kirjoitettuna yhteen cat-sanan kanssa se tarkoittaakin kissanpentua.

Tuo alkuperäinen muoto pitäisi olla Pussy Cat Dolls, jos meinaat että se olisi suomeksi Pillu Kissa Nuket. Siis huomaa välilyönnit sanojen välissä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


subilla :D kirjoitti:

21:00 - Pussycat Dolls
täytyy vahdata mitä nuo keksivät ;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu