armahtaako Jumala monesti langenneen rukoilevan alkoholistin?
Onko teidän Jumalanne julma?
Rakastaako vain hyviä ihmisiä?
Millainen on teidän toivonne?
Onko teidän Jumalanne julma?
Rakastaako vain hyviä ihmisiä?
Millainen on teidän toivonne?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Raamattu todistaa samaa. Mutta missään synnissä älä jatka, sillä armo ei peitä syntiä, jos siinä jatkat. Mutta jos hylkäät syntisi niin ne annetaan anteeksi, olkoonpa kuinka pahoja tahansa, sillä joka tunnustaa ja hylkää syntinsä sille tapahtuu laupeus. Tämän takaajana on itse Jeesus, joka kuoli syntiemme sovitukseksi. Tämä on evenkeliumi, ilosanoma syntiselle.
annoit paljon ajattelemisen aihetta.
Korkea voima armahtaa juopotkin,mutta täytyy jotenki
päästä eroon juomisest,ja se lähtee sinusta itsestäsi
sinä juot eikä Jumala.Jumala ei ole julma vaan ihminen
on,ja ei ole vain hyviä ihmisiä.kaikki on siltä väliltä.
ymmärrän sen.
Kumpa löytäisin Jumalan ehkä se merkitsisi onnea jota nykyisin en saa ilman alkoholia.
Minulla on pelkoja joita se lievittää.
armahtaako Jumala monesti langenneen rukoilevan alkoholistin?
Armahtaa,tiedän sen varmaksi koska armahti minutkin,nyt olen saanut olla 8 vuotta jo raitis,ja yksin Jumalan armosta ja voimasta.
Onko teidän Jumalanne julma?
Sanoisin paremminkin että oikeudenmukainen Jumala.
Rakastaako vain hyviä ihmisiä?
Jumala rakastaa kaikkia ihmisiä,eikä niin hyvää ihmistä ole olemassakaan joka ei välillä lankeisi syntiin.Mutta Jeesus antaa anteeksi ja antaa voimaa taistella syntiä vastaan.
Millainen on teidän toivonne?
Minun toivoni on Jeesuksessa Kristuksessa ja Hänen Armossaan ja sovitustyössään..kiitos siitä Jeesukselle.
Vain hyviä ihmisiä ei olekkaan, on vain syntisiä ihmisiä.Kaikki ovat syntiä tehneet ja ovat Jumalan kirkkautta vailla.