PELIT POIS KAUPOISTA

Suomalaiset ruvetkaa vaatimaan kaikkien RAHAPELIEN poistamista kaupoista ja kioskeista,kuinkahan monen perheen talous on kaatunut peliautomaatteihin.
2117
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

että toisaalta noi pelit vie tosiaan monen talouden ahdinkoon, toisaalta RAY rahoittaa monia sosiaalisia palveluita kuten vanhus- ja vammaispalveluja eli osa tuotosta menee hyödylliseen käyttöön.

Ei tohon oikein osaa sanoa mitään kun on vastassa hyvä ja paha. Jos ne rahat menis vaan jonkun isokenkäsen taskuuun niin vastaus olis tosi helppo..

Äänestä
  • enemmän pahaa kuin hyvää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


JA KIOSKEISTA kirjoitti:

Suomalaiset ruvetkaa vaatimaan kaikkien RAHAPELIEN poistamista kaupoista ja kioskeista,kuinkahan monen perheen talous on kaatunut peliautomaatteihin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu