Tunnen (puolituttuja) joitakin verkostojanttereita, jotka toimivat eri suostuttelumarkkinoinnin lahkoissa. Useimmat heistä eivät tunne toisiaan, mutta olen kuullut monelta taholta että jantterit puuhaavat lakkoa. He ovat kuulemma kyllästyneitä alan heikkoon arvostukseen sekä yleiseen irvistelyyn ja aikovat laittaa hanat kiinni. Tarkoituksena on osoittaa, mikä merkitys yhteiskunnalle ja markkinoille monitasosuostutteluverkostomarkkinoinnilla on ja miten pyörät pysähtyy kun toiminta lakkaa. Toiminta kuulemma lakkaa, kun kuluttajat alkavat uudella tavalla arvostaa janttereita. Onko joku muu kuullut jotain, voiko mitenkään pitää paikkaansa. Viime syksynähän hoitsut uhkasivat lakolla ja saivat tahtonsa ainakin osin läpi, mutta en osaa arvioida onko janttereilla vielä samaa yhteiskunnallista merkitystä.
Verkostomyyjät lakkoon?
Pitääkö paikkaansa?
4442
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
lakkoon. Menisivät tekemään jotain rehellistä työtä, vaikka siivoamaan. Olisi jotain hyötyä yhteiskunnalle.
Olisihan se kauheaa, jos menisivät lakkoon. IIK!
Enstex sais käytettyä kaikki RIITTOISAT pullonpohjat pois, sitten ei tarvitsisi istua ystävien pakkopulla-tilaisuuksissa kuulemassa liikeideaa tai ainakin säälistä tilata ryppy- ja rakkovoidetta. Ja natiaisetkin tykkäisivät, olisivathan äitimuoritkin sitten kotona tarjoomassa laatuaikaa.
Mie oon varmaan liian kiltti, mutta ainahan noita puteleita on tullut ostettua. Onnex oon myös niin laiska akka, että minnuu ei noihin juttuihin saa höynäytettyä.
Yhteiskunnallista merkitystä mokomilla verkostomarkkinoijilla.
Siitä vaan lakkoon, niin yhteiskunnasta tulee terveempi.
Lakko olis kyllä jotain ihan hirveetä! Me joudutaan ettimään jotain muuta irvailtavaa.
onneks idollsit alkaa kohta.