dokumentaristi siis tekee

skeidaa??

Varmaan sitäkin. Innolla ja ennekkoinholla odotan John Websterin tulevaa elokuvaa, jossa kuvaa yritelmäänsä elää itse (ja pakottamalla siihen perheensä) tässä maailmassa ilman öljyä.

Tämä nero teki ohjelmaa muuttamatta kuitenkaan nähdäkseni elämäntapojaan ja -arvojaan; piti käydä saaristossa mökillä (ääliö ensin souti moottorivenettä ja ilkkui ohiajajille - lopulta varmaan ihan surutta ajelivat bensakoneella.)( Sensijaan että olisivat luopuneet järjettömästä mökistä).
Tämä dille ohjaaja oli parissa haastattelussa niin onnettoman egopellen tuntuinen että on kiva nähdä sen p-tuotos (nimeltään jotain "katastrofin ainekset"(hahahahahaha).
Taidan saada vahvistusta antipatioilleni.
Sääliksi kävi ohjaajafasistin perhettä; nujerrettu puoliso ja mykiksi lytätyt lapset.

7

372

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Heikko Vuovinen

      John on tehnyt helvetin hienoja dokkareita aiemminkin, eikä uusi ole poikkeus. Katsopa ihan rauhassa esim. PÖLYNIMURIKAUPPIAAT ja VALON JA VARJON HUONEET sekä SEN EDESTÄÄN LÖYTÄÄ.

      Johnin idea elokuvassa on se, että JOKAINEN meistä on mukana tässä järjesttömyydessä. Elokuva kertoo sen meille ja elokuvassa hän näyttää meidän kaikkien kaksinaismoralismin esim. ilmastonmutoksen suhteen.

      John ei jeesustele, vaan paljastaa itsensä kautta, mitä ja keitä me olemme - me ylisuurilla aivoilla ja mukavuudella kyllästetyt nisäkkäät.

      Ja jos joku käy karvoillesi Johnin leffassa (jota et ole nähnt, toisin kuin minä), niin mahtaako se olla se piikki, jonka saatat leffan jälkeen tuntea itsessäsi. Entäpäs jos John tekikin dokkarin Sinusta ja minusta? Meistä kaikista? Eikä itsestään tai perheestään....

    • ahdingosta

      joo.. ne lapsetr veneessä ahdisti. Ja naisen olemus... taitaa olla aikamoinen prässääjä?

      • prässääjä

        nainenhan oli oikein mukava.. ukko egoistinen alistaja!


    • NARSISSI

      PELEJÄÄN PELAAVA NARSISTI.

    • näin - ei ois tarvinnu

      juntti sika perinnöillä elävä alistaja!

    • koko dokumentti

      NYT ON NÄHTY.. ONNETONTA JÄLKIPUBERTEETTISTA KIIHKOA.
      SÄÄLITTÄVÄÄ.

      • TAHDON RAHAT JA AJAN TAKAIS...

        niiiiiiiiiiiin inhottava äijä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      116
      2985
    2. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      29
      1371
    3. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      103
      1227
    4. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1017
    5. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1007
    6. Empaattisuus ja suoruus.

      Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi
      Sinkut
      133
      978
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      56
      875
    8. Sä saat mut tuntemaan

      Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne
      Ikävä
      22
      703
    9. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      40
      698
    10. Tunnettujen vanhempien lapset, tv-sarja

      Tunnettujen vanhempien lapset saa tv-sarjan. Juurihan yksi heistä oli MTV:ssä 6.5.26 kertomassa ettei halua julkisuutta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      110
      652
    Aihe