ton mun kehotuksen rekatta nimimerkki?
joku poistitti siis
4
214
Vastaukset
Minä otin neuvostasi "vaarin" ja rekasin nimimerkkini, kun joku alkoi nimimerkilläni kirjoitteleen. Siunausta sinulle aksu!
se on mukavampaa kun tietää mitä kirjoittaa ja ei kaikki päässe tempuilemaan nimimerkin kanssa.
- poikalapsi
aksu521 kirjoitti:
se on mukavampaa kun tietää mitä kirjoittaa ja ei kaikki päässe tempuilemaan nimimerkin kanssa.
Tästä olen samaa mieltä. Kuitenkin teillä uskispiireissä aika moni kirjoittelee mielellään eri tyyleillä ja eri nimimerkeillä - mohikaaneja, ritareita, kaaleppeja, jukkia ja jukan kavereita jne. Reilua on rekisteröityä ja olla omana itsenään aina.
- uskovaista
närkästytti se stefanuksen kielenkäyttö kirjallisessa ilmaisutyylissään uskovana niimpaljo, jotta se alkoi vituttamaan ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,2085279SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun494057SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site343878Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813746SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt673633Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers243586Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä1062410SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het412356Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?322231Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan772157
