Susi vihreissä vaatteissa

Vihreä Puolue on suomen veropuolue.Se on mestarillisesti keksimässä tavalliselle ihmiselle kaikenlaisia ilmasto,saaste veroja.Mutta samalla he tukevat suuryrityksiä ja hyväksyivät myös ydinvoiman rakentamisen .He haluavat maaseudut autioiksi että sieltä ei kukaan pääsisisi autolla pois.He haluavat kieltää yksityisautoilun.Lisäksi heidän"suvaisevaisuuspolitiikka menee yli hilseen.Tarkoittaa että kaikkia vähemmistöryhmiä suositaan ja tavalliset suomen kansalaiset saavat tulla toimeen miten parhaimmaksi voivat.Ja entä se kansalaispalkka.Vaalikikka.Työvoimaministeri ei ole saanut kuin tuhoa aikaan.Vihreille on käynyt niin että ovat myyneet oman aatteensa rahalla ja vallalla.Vihreät vievät suomen tuhoon
2134
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Vihreet ovat Suomen Bin Ladeneja. Ne terrorisoivat tavallisen ihmisen arkea ja suosivat suomalaisten kustannuksella raiskaajaromaneja
ja -islamisteja. Nyt on aika vähän suitsia Cronbergin porukkaa. Muutoin Suomesta tulee helvetti suomalaisille. Vihreet vihaavat myös luontoa. Ne haluavat hävittää ihmisiltä pihat ja tunkea perheelliset kammottaviin ja ahtaisiin parakkeihin. Se peli ei muuten vetele. Vastareaktio tulee olemaan kova. Koskee myös Vapaavuorta. Asioita on kehitettävä niin, että ihminen on ykkösenä.

Äänestä

Vihreiden luonne on vasemmisto ja tulonjako: ei ole väliä onko tuloja kunhan kaikki ovat yhtä köyhiä (tai rikkaita), useimmiten köyhiä, koska jos ei ole tuloja on vaikea olla yhtä rikkaita.

Vihreät johtajat kieriskelevät omaisuudessa, jonka ekologinen käyttöjälki on mahtava, esimerkkinä Satu Hassi.

Kun kansanedustajien vaalista on jo pitempi aika, voidaan arvioida puolueiden kannatukset vain likimääräisesti:

suuret markkinatalouspuolueet (keskustaporvarit), KOK, KESK, SDP
kaikilla 23 prosenttia

pienet markkinatalouspuolueet (PS, Krist, RKP)
yhteensä 15 prosenttia

vasemmistolaiset puolueet VIHR, VASL
kummallakin 8 prosenttia.

Jako on tehty sen mukaan, onko puoleessa sosialismia yli (vasemmisto) vai alle (markkinatalous) 50 prosenttia.

Arvioidaan sosialismia olevan puolueissa seuraavasti

kokoomus 20 prosenttia
keskusta 10 prosenttia
SDP 50 prosenttia

pienet markkinatalouspuolueet 10 prosenttia

VIHR 80 prosenttia
VASLiitto 100 prosenttia.

Näin saadaan sosialistiseksi edustukseksi eduskuntatasolla tällä hetkellä noin

0,8 x 23 1,8 x 8 0,1 x 15 = 34,3 prosenttia eli noin 70 KANSANEDUSTAJAA SOSIALISMIN PUOLESTA

ja siis noin 130 kansanedustajaa markkinatalouden puolesta.

(Lasku on tehty siten, että maataloustukea ja metsäveron alennusta ei pidetä kommunismina, koska tällaisia on joka EU-maassa. Koska Keskustassa on vankka oman kodin ja maan omistuslinja, Keskustan sosialistiprosentti on pienempi kuin kokoomuksen, jossa on paljon sosialismia ammattiyhdistyspropagandan jne. takia (ja siis maataloustukea ei tässä lueta kommunismiksi vaikka se on luonteeltaan valtiomonopolistista kolhoosia).

Kun jako vas-oikeisto on hävinnyt, tarvitaan mittareita sosialismin määritykseen eduskunnassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuhopuolue kirjoitti:

Vihreä Puolue on suomen veropuolue.Se on mestarillisesti keksimässä tavalliselle ihmiselle kaikenlaisia ilmasto,saaste veroja.Mutta samalla he tukevat suuryrityksiä ja hyväksyivät myös ydinvoiman rakentamisen .He haluavat maaseudut autioiksi että sieltä ei kukaan pääsisisi autolla pois.He haluavat kieltää yksityisautoilun.Lisäksi heidän"suvaisevaisuuspolitiikka menee yli hilseen.Tarkoittaa että kaikkia vähemmistöryhmiä suositaan ja tavalliset suomen kansalaiset saavat tulla toimeen miten parhaimmaksi voivat.Ja entä se kansalaispalkka.Vaalikikka.Työvoimaministeri ei ole saanut kuin tuhoa aikaan.Vihreille on käynyt niin että ovat myyneet oman aatteensa rahalla ja vallalla.Vihreät vievät suomen tuhoon

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu