Sillä armoa ette tule saamaan!
Kuten Paavali Tessalonikalaiskirjeessään sanoo:
"Herra Jeesus väkevien enkeleittensä kanssa ilmestyy taivaasta tulenlieskojen keskellä ja rankaisee niitä, jotka eivät tunne Jumalaa eivätkä suostu olemaan kuuliaisia Herramme Jeesuksen evankeliumille."
Itse asiassa mikään Jeesuksen puheissa ei viittaa siihen, että hän armahtaisi ateisteja. Päinvastoin! Pohtikaapa vaikkapa näitä Jeesuksen sanoja:
"Joka ei pysy minussa, on kuin irronnut oksa: se heitetään pois, ja se kuivuu. Kuivat oksat kerätään ja viskataan tuleen, ja ne palavat poroksi."
Löysittekö tuosta armoa?
Olisiko aika luopua itsepetoksesta ja hyväksyä se tosiasia, että päätös on tehtävä ajoissa? Jos sen tekee liian myöhään, ei kaikkein katkerinkaan katumus tuota teille armoa!
Älkää luottako armoon!
14
566
Vastaukset
- Kössönöm
Eipä tuo Paavali minulle ole postia laittanut. Tessalonikalaisille laittoi. Joten?
- laittoi..
sinulle postia.
- sinä..
laittoi.. kirjoitti:
sinulle postia.
Paavali?
Voi vittu, kun te ootte sekasin... - Kössönöm
laittoi.. kirjoitti:
sinulle postia.
tänään jo tullut. Jospa saan sen sitten ensi viikolla;)
- Kössönöm
sinä.. kirjoitti:
Paavali?
Voi vittu, kun te ootte sekasin...niitä Napoleoneita ja Hitlereitäkin osastoilla. Kai sinne nyt yksi Paavalikin sekaan sopii.
- aika..
luopua sienistä aterioilla ja kääntyä terveydenhuollon puoleen mielenterveysongelmissasi?
Raamatun saat tungea sinne missä aurinko ei paista. - Atte Ateisti
En luota uskiksiin muutenkaan enkä heidän lupauksiinsa tai uhkailuihinsa.
Jännää että tässä maassa väkivallalla uhkailu on sallittua vain jos se tehdään uskonnon nimissä.- Kössönöm
ja sitten jos pilkkaa tuollaista uhkailuun perustuvaa touhua, on pallo jalassa.
- konna
kyllä ideaa:
"Jännää että tässä maassa väkivallalla uhkailu on sallittua vain jos se tehdään uskonnon nimissä."
Lainsäätäjäkin on kait sitä mieltä, että helvettiuhkailu ei ole oikein relevanttia. Lapsia niillä kuitenkin saa kiusata:(
Islamin valtaan Vanhaset ja kumppanit ovat sen sijaan alistamassa koko valtakuntaa aivan pikku hiljaa hissukseen.
Kummallisia päättäjiä: Lipponen halusi viedä Suomen Irakin vastaiseen koalitioon ilman sen kummempia demokratiakiemuroita. Vanhanen puolestaan pyyteli anteeksi muslimeilta, vaikkei mitään oltu edes tehty. Kun tekijät olivat Tanskan maalta (tämä pilapiiroskiista nro uno).
Taitaa olla kangaspaikat kuluneet näiden poikien polvista:)
noin ilmaiset, niin pakko kai se on jesseen uskoa!?! NOT!!!
Pitäkää armonne, perkele! Mä en teidän armojanne kaipaa!- Ei koskaan
Kristityiltä löytyy armoa vain toisille kristityille, muut saavat maistaa jumalan vihaa.
Kaikki tietävät miten armollisesti kristityt ovat kohdelleet kaikkia väärinuskovia pakanoita ja alkuperäiskansoja kautta maailman.
Ne intiaaniheimot ja alkuperäiskansat, joita ei onnistuttu tappamaan ihan kokonaan sukupuuttoon, saivat kokea vielä toisenlaistakin armoa - heidän kaikki lapsensa ryöstettiin heiltä ja pakkosijoitettiin kristittyjen kouluihin ja koteihin (kohtaamaan äärimmäisen julmaa kohtelua, pahoinpitelyä ja pedofiliaa), ettei heistä vain kasvaisi lisää vääräuskoisia pakanaperkeleitä, vaan kunnon kristittyjä. Näin tehtiin kautta kristittyjen valtaamaan maailman, Kanadasta Australiaan asti.
Siitä kohtelusta on kaikenlainen armo ollut vähän helvetin kaukana. ole odotettu jo jonkun aikaa?
Äijää ei näy eikä kuuluu.- Ateisti, vain suomeksi
70-luvulla näin kerran tyypin kiinnittämässä otsikossa mainittuja julisteita valopylväisiin. Kysäisin hemmolta, että mitäs tuo meinaa, niin hän siihen, että "katsos, jeesus on tulossa ihan just!". Epäilin miestä vähän höperöksi ja epäilen vieläkin, sillä vielä tänäänkin jeesus on tulossa "ihan just", jos uskiksilta kysyy.
Totean saman: puheista huolimatta äijää ei näy, ei kuulu.
- ole vähän
hassua ajatella, että ihminen joka ei usko jumaliin luottaisi jonkun jumalan armoon? =)
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2457504Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1393941Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas1172198Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy261547- 461480
- 331382
Minneapolisin tapauksesta hyvä video
Runoilijan auto oli poikittain tiellä ja kun poliisit lähestyivät sitä, runotyttö painoi reippaadti kaasua. Auto syöksäh3421204Miksi et voi tutustua minuun irl?
Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.1411012Milloin palaat
Odotan niin kauan kun vaan jaksan toivoa. Tiedät että sua jäi joku ikävöimään. ❤️23948Tiesitkö? Uusi Bachelor on raivannut tietään määrätietoisesti somessa, myös Böckermanin ex-rakas!
Arttu Kilpeläinen tuli julkisuuteen Pernilla Böckermanin rakkaana. Pariskunta päätyi eroon v. 2024. Ex-poliisi Kilpelä7927