Minun pitäisi päättää mikä minusta tulee "isona" eli mihinkä ammattiin kouluttautuisin. Useiden vaihtoehtojen jälkeen jäljelle on jäänyt kaksi vaihtoehtoa ja ne ovat: Baarimikko ja Tavarantarkastaja.
Mitenkähän se olisi tuo tavarantarkastajan homma ?
Siis: hyvä palkka, vaativa ihmisläheinen työ, lyhyet työpäivät,pitkät lomat ja mikä parasta-työskennellä tavaran parissa päivät pääksytysten.
Mitenkähän se olisi tuo tavarantarkastajan homma ?
Siis: hyvä palkka, vaativa ihmisläheinen työ, lyhyet työpäivät,pitkät lomat ja mikä parasta-työskennellä tavaran parissa päivät pääksytysten.
Vastaukset 2
Vanhimmat
ei ole kannattava ja mukava ammatti. Siinä saa tutkia vaikkapa betonin sekoitussuhteita tms. Parempi "tavarantarkastajan" homma olisi gynekologi.
Se voisi olla ihmisläheistä ja antoisaakin, kun muistaa pitää sitten koekäytön eli katsastuksen ohjelmassa:)
...ihan asiakasnäkökulmasta, esim polttaa laserilla sanonko mitä...
tai tutkia mummojen kohtusyöpiä... kaikki asiakkaat eivät todellakaan ole juuri parhaassa synnytysiässä olevia terveitä naisia hakemassa hormonikierukkaa... mutta en mä kyl urologiakaan kadehdi, ne syvälliset eturauhasen tönkimiset..ja erektio-ongelmat (mm liika seisominen)
siis baarimestari, sekä gyne että uro tulee luoksesi ottamaan perseet olalle ...