8. "Minä opetan sinua ja osoitan sinulle tien, jota sinun tulee vaeltaa; minä neuvon sinua, minun silmäni sinua vartioitsee".
Ps.32:8
Jumalan ohjauksessa on hyvä olla:)
8
236
Vastaukset
- zeka_melska
Saamme kulkea käsi kädessä Jeesuksen kanssa ja se on paras ja turvallisin tie.
Sitten kaksi jaetta,jotka muistan ulkoa,mutten muista missä ne on.
"Minä johdatan heitä,kun he kulkevat rukoillen"
-Vanha käännös
"Herra pitää huolen omiensa jokaisesta päivästä"
-Uusi käännös
:)Näin se on, niinkuin sinäkin totesit. Minä sain joskus sellaisen ihanan julisteen johon oli painettu juuri tuo raamatun lause ja se on ollut minulle aivan kuin johtoto tähtenä elämässä.
Jumala siunatkoon ja parantakoon sinun läheisesi, sitä minä tahdon rukoilla!
(Kerroit vähän aikaa sitten täällä, mutta valitettavasti en silloin ehtinyt vastata.)
Ilman Jumalaa emme voi auttaa itseämmekään, saati muita, mutta Hänen väkevään käteensä turvaten VOIMME KAIKEN!
Kiitos rakas Taivaallinen Isämme, että saamme turvata SINUUN Poikasi Jeesuksen kautta, sillä Hän on KANTANUT meidän sairautemmekin ja "Hänen haavoissaan me olemme paratut!"
Jumala on kuullut jo huokauksesi, asiasi ovat HÄNEN KÄDESSÄÄN:) Siunausta siskolle!- zeka_melska
Sirkka-Iita kirjoitti:
Näin se on, niinkuin sinäkin totesit. Minä sain joskus sellaisen ihanan julisteen johon oli painettu juuri tuo raamatun lause ja se on ollut minulle aivan kuin johtoto tähtenä elämässä.
Jumala siunatkoon ja parantakoon sinun läheisesi, sitä minä tahdon rukoilla!
(Kerroit vähän aikaa sitten täällä, mutta valitettavasti en silloin ehtinyt vastata.)
Ilman Jumalaa emme voi auttaa itseämmekään, saati muita, mutta Hänen väkevään käteensä turvaten VOIMME KAIKEN!
Kiitos rakas Taivaallinen Isämme, että saamme turvata SINUUN Poikasi Jeesuksen kautta, sillä Hän on KANTANUT meidän sairautemmekin ja "Hänen haavoissaan me olemme paratut!"
Jumala on kuullut jo huokauksesi, asiasi ovat HÄNEN KÄDESSÄÄN:) Siunausta siskolle!Kiitos Sirkkia-Iita sinulle kirjoituksestasi!
Lämpimin terveisin Sinikka :) - Maruanne*
zeka_melska kirjoitti:
Kiitos Sirkkia-Iita sinulle kirjoituksestasi!
Lämpimin terveisin Sinikka :)molemmille Sinikalle ja Sirkka-Iitalle lämmin ajatushalaus! Olette sisariani Herrassa Jeesuksessa.
Sinikan kanssa tunnemmekin ja kaikkea hyvää toivon teidän suloiselle pienelle perheellenne! Tassuterapeutille terveisiä meidän tassuterapeutilta:)
Valtava jae ja totuus Jumalan ohjauksesta ja huolenpidosta.Jumalan huolenpidossa on hyvä olla.Tulen aina muistamaan kun olen murehtimiseen (melankoolikkona) taipuvainen ja taas kerran murehdin tulevaa,niin eräs sisko sanoi että "elä hyvä veli murehi tulevaa,Jumala on jo siellä odottomassa sinua"..kuinka valtavaa..:)
Ja siunausta ja "haliset" siskoille..ootte tärkeitä mulle :)- Maru-anne
huomannut minäkin, kun olen murehtinut jotain etukäteen, että 'Jeesushan olikin siellä jo minua vastassa'. Mutta me ollaan vaan heikkoja ihmisiä.
Eilen illalla itkin ja ajattelin sisareni kohtaloa ja oli omiakin murheita. Itkin ja rukoilin. Yhtäkkiä tuli rauha minun sisimpääni ja varmuus, turvallinen olo. Niinpä menin ja pesin olohuoneen ikkunat:) Maru-anne kirjoitti:
huomannut minäkin, kun olen murehtinut jotain etukäteen, että 'Jeesushan olikin siellä jo minua vastassa'. Mutta me ollaan vaan heikkoja ihmisiä.
Eilen illalla itkin ja ajattelin sisareni kohtaloa ja oli omiakin murheita. Itkin ja rukoilin. Yhtäkkiä tuli rauha minun sisimpääni ja varmuus, turvallinen olo. Niinpä menin ja pesin olohuoneen ikkunat:)Kun on kirkkaat ikkunat, näyttää kaikki niin kauniillta ja puhtaalta. Samoin on sydämen ikkunan laita, kun Jeesus saa pestä sen puhtaaksi, niin on kuin olisi aina aamu ja kasteenraikkaus ympärillä. On niin hyvä olla siskojen ja veljien seurassa täällä, kaikilla sama päämäämäärä Taivaskoti Isän luona, Jeesuksen meille lunastama. Rakkaus rakentaa ja eheyttää, mutta viha saa aikaan vain tuhoa ja hävitystä.
Se oli yksi syy, minkävuoksi en enää jaksanut kauemmin olla raamattupalstalla. Siellä ei ollut rakkatta vaan ainaista toistensa syyttelyä ja ilkeitä sanoja. Sen tunsi siitä ilmapiiristä että mistä lähteestä se uho nousi.
Kiitos sinulle Maru-anne siitä valtavasta työstä, mitä sinä teet, tuomalla tänne hengen ravintoa myöskin hyvien musiikki fideoiden kautta. Jumala palkitkoon sinua sisko rakas ja suokoon siskosikin tervehtyä.
Jumalalle ovat rakkaita myöskin eläimet, joten:)ihania "kissan päiviä" myöskin "Tassuterapeutillesi!"
Kiitos ja ylistys Jeesukselle, että saamme päivä päivältä kasvaa lapsinasi, kirkkaudesta kirkkauteen ja kerran sitten kohdata luonasi taivas kodissa kasvoista kasvoihin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai11910024Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki785016Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.694842Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.73300Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j142507Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1071740Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet
🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.551560- 471536
Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota591454Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?661392