kysely.

kuinka montaa HIHHULIA ärsyttää ateistit ja miksi?
12396
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

>>>>kysely. kuinka montaa HIHHULIA ärsyttää ateistit ja miksi?

Äänestä
  • sinua yritetään ärsyttää? En itse ainakaan sitä tee eikä nähdäkseni moni muukaan. Tuleepa tuosta se tunne, että ärsyynnyt useinkin kun tuolla tavalla epäilet muiden yrittävän sinua ärsyttää...

    Ehkä se on vaikea myöntää, ettei tunnekaan pelkkiä raamatun sallimia tunteita. Ei epärehellisyys kuitenkaan eteenpäin vie.

    Äänestä

  • koet että kirjoitti:

    sinua yritetään ärsyttää? En itse ainakaan sitä tee eikä nähdäkseni moni muukaan. Tuleepa tuosta se tunne, että ärsyynnyt useinkin kun tuolla tavalla epäilet muiden yrittävän sinua ärsyttää...

    Ehkä se on vaikea myöntää, ettei tunnekaan pelkkiä raamatun sallimia tunteita. Ei epärehellisyys kuitenkaan eteenpäin vie.

    >>>Miksiköhän koet että, sinua yritetään ärsyttää? En itse ainakaan sitä tee eikä nähdäkseni moni muukaan. Tuleepa tuosta se tunne, että ärsyynnyt useinkin kun tuolla tavalla epäilet muiden yrittävän sinua ärsyttää...Ehkä se on vaikea myöntää, ettei tunnekaan pelkkiä raamatun sallimia tunteita. Ei epärehellisyys kuitenkaan eteenpäin vie.

    Äänestä

vaikka et minulta kysykään.

Joitain ärsyttää suunnattomasti kirjoitustyylini. En tiedä montako niitä on, koska raukkamaisesti eivät käytä vakinikkiä eikä rekattua nikkiä.

Jostain syystä muslimit ovat hihhuleiden suosiossa tänään. Leikelkööt muslimit poikavauvansa, jos ateistit sitä vastustavat.

Äänestä

Minua ei ateistit ärsytä. Säälin kyllä teitä. Olette Jumalan luomia ihmisiä, mutta ette tahdo ottaa elämää vastaan ja elätte sokeudessa. Miten te voisittwe muka ärsyttää - saatte olla puolestani vapaasti uskomatta. Myös Jumala antaa teille siihen mahdollisuuden.

Äänestä
  • aloitit ketjun, jossa toivoit keskustelua ja sitten häivyit pois, vaikka vastauksia saitkin. Miksi?

    Äänestä

  • Kössönöm kirjoitti:

    aloitit ketjun, jossa toivoit keskustelua ja sitten häivyit pois, vaikka vastauksia saitkin. Miksi?

    Minulla ei ole omaa konetta. Käytän ystäväni nettiä. Muuten alkaa hillat kypsyä ja kesällä on uskovaisillakin kiire. On mahdollisuuksia myös evankelioimiseen. Viikonlopulla menen erääseen ulkoilmatapahtumaan kertomaan pelastussanomaa. Ei minulla oikeastaan liikene paljoa aikaa istua netin äärellä - elämässä on niin paljon kaikkea muuta kivaa. Tämä jutustelu teidän kanssa on vain tällainen ohihuutojuttu. Voi olla että työtkin alkaa, jos käteni kunto on riittävä.

    Äänestä

  • Nyt on yhden jumalan lupa olla uskomatta. Pitääpä tarkistaa, millä kannalla muut jumalat ovat. Muistapa tarkistaa itsekin, kun kerran uskot kaikista jumalista vain yhteen - etteivät muut sitten suutu ja rankaise.

    Äänestä

jutella ateisteille ja kertoo Jeesuksesta, joskus tulee helpommin uskoon ku muslimit jne. ku on ajatellu asioita.

Äänestä

saatte ainaskin minut (useimmiten) hyvälle ja leppoisalle, jolleipa huvittuneelle tuulelle!

Tosin voihan se välillä se vieteri pikkasen kiristyä, mutta tapanne tuntien, annan sen oieta ihan ittekseen.

Toki kyllähän sen vieterin kiristymiseen vaikuttaa myös se oma HENKINEN olotila!

Äänestä
  • jäi kysymättä, että oletko Sinä Puusilimä nainen vai mies? Joskus on pikkasen epäselvää!!!

    Äänestä

  • Eräs nainen kirjoitti:

    jäi kysymättä, että oletko Sinä Puusilimä nainen vai mies? Joskus on pikkasen epäselvää!!!

    Naenen hän on. Jotkut ovat häntä ukkelisi nimittäneet ja hän on vastannut :S-hymiöillä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


puusilimä kirjoitti:

kuinka montaa HIHHULIA ärsyttää ateistit ja miksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu