Tämän päivän Hesarissa on hyvä, sopivasti piruileva juttu perussuomalaisista nuorista ja heidän puheenjohtajastaan Vesa-Matti Saarakkalasta.
Puolueen kannatuksen nousu on helpoiten saatavissa nimenomaan nuorista ikäluokista, joissa on ollut paljon passiivista väkeä.
Sivun juttu sunnuntain Hesarissa on Merkittävä asia. Perussuomalaiset nousu näkyy myös jäsenmäärän nousuna.
Puolue tulee pärjäämään mainiosti keskittymällä asiallisiin henkilöihin ja asioihin.
Puolueen kannatuksen nousu on helpoiten saatavissa nimenomaan nuorista ikäluokista, joissa on ollut paljon passiivista väkeä.
Sivun juttu sunnuntain Hesarissa on Merkittävä asia. Perussuomalaiset nousu näkyy myös jäsenmäärän nousuna.
Puolue tulee pärjäämään mainiosti keskittymällä asiallisiin henkilöihin ja asioihin.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ei sortunut ylilyönteihin ja vastasi asiallisesti. Pidän tästä Halla-ahon ja Saarakkalan asiallisen kuivasta, faktoihin perustuvasta tyylistä.
Kiihkoilemalla menetetään uskottavuus.
Nyt on nimittäin huomattu että Soini vetääkin kannatusta SDP:stä eikä Keskustasta. HS eli Pravda on aina ollut SDP:n puolustaja ja Keskustan vastustaja. Sen Soini-myönteinen kirjoittelu on perustunut pelkästään siihen toiveeseen että PerusS:n kannatuksen nousu pystyisi pysäyttämään Keskustan etenemisen etenkin pääkaupunkiseudulla.
Nyt on käynytkin niin, että teollisuuslaitosten alasajosta vittuuntuneet duunarit ovatkin kääntyneet Soinin kannattajiksi. Tämä ilmiö nähtiin viime vaaleissa jo monella teollisuuspaikkakunnalla. Urpilaisen ilmoitettua "uuden" SDP:n pyrkivän poliittiseen keskustaan ja virkanaisten ja -miesten puolueeksi, duunarit vittuuntuivat yhä enemmän. Soini sai tuosta Urpilaisen lausumasta takuulla tuhansia kannattajia lisää.
Nyt SDP:ssä on soitettu hätäkelloja ja onkin odotettavissa että HS kääntää täysin kelkkansa PerusS:n suhteen - uhkaahan puolueen nousu sitä lähinnä olevaa puoluetta SDP:tä.
Lähiaikoina lehdessä tullaankin luultavasti julkaisemaan useita Soinin uskottavuutta nakertavia juttuja. Kaikki "sopiva" sisäpiiritieto onkin lehden toimitukseen tervetullutta. Soinin puolue tullaan tonkimaan tarkasti ja löydetty loka esittelemään kaikelle kansalle.
Tämä on kyllä ovela naapuri. Harvoin näkee. Aivan toista kuin Kossupietujen, purjosten ja Maatilojen mölyapinanaisuus.
Soiniahan lyötiin Halmeella monta vuotta ja mitä kävi? ainoa mikä tehoasisi olisi, ettei puhttaisi mitään, mutta se ei nettiaikana oikein onnistu.
Halmeen äänimäärä takuulla pysäytti veret Hakaniemessä. Sen seurauksena oli ennen näkemätön ajojahti jonka alla kokematon Halme sortui. Tuskinpa Soini sortuu mutta puolue voi hävitä alta kun erkkomedia ryhtyy lennättämään lokaa kaikella voimallaan.