olen mies 27v.en ole vakituisessa suhteessa,olen töissä,tienaan kohtalaisesti!yksi todella hyvä syy onneeni on että en käytä huumeita!olen nuorena kokeillut pilveä,mutta olin niin kännissä,että en tiedä miten se vaikuttaa(onneksi)!jonkunverran kyseistä palstaa huumeista lukeneena,onneni lisääntyy,koska en käytä.oikeastaan minulle tulee paha olo koska voin kuvitella kuinka kauhea se alamäki on.toisaalta tunnen pelkoa siitä että joku laittaa esimerkiksi baarissa lasiini jotain!!tunnen kyllä käyttäjiä,mutta ne eivät kuulu kaveripiiriini(enää),nimittäin moni lapsuudenkaveri on tosi pahassa jamassa.
en halua tuomita ketään,jokainen valitsee reittinsä!!toivotan kaikille ex ja nykyisille käyttäjille onnea!en ole pulmunen,olen tehnyt virheeni,mutta onneksi en huumeitten kanssa.
hauskaa syksyä kaikille t:ONNELLINEN=)
PS en halunnut tätä huume palstalle koska EN tunne kuuluvani sinne!
en halua tuomita ketään,jokainen valitsee reittinsä!!toivotan kaikille ex ja nykyisille käyttäjille onnea!en ole pulmunen,olen tehnyt virheeni,mutta onneksi en huumeitten kanssa.
hauskaa syksyä kaikille t:ONNELLINEN=)
PS en halunnut tätä huume palstalle koska EN tunne kuuluvani sinne!
Vastaukset 6
Vanhimmat
nyt noin.. Mä en oo ikinä kokeillu pontikkaa kovempaa ja enkä kokeile(en kyl bonatsaakaa enää)..
Hubaa syksyy sullekki ja pysy tiukkana.. ;D
=)
Luulin, ettet käytä miestä väkevämpää...
:-)))
ei tää tarkoita ettenkö käyttäis alkoholia,
oon vaan tosta niin happy ku ei tarvii leikkii millää muulla!
olen mies 28v, en ole seurustellut ikinä, olen vain pätkätyöläinen ja tällä hetkellä työtön, töissä ollessanikaan en tienaa kovin paljoa.
Kai se edes jokin onni on etten minäkään käytä huumeita, en ole niitä koskaan edes kokeillut. En myöskään polta tupakkaa enkä käytä alkoholia, niitäkään en ole edes kokeillut.
En käy myöskään baareissa (mitä nyt muutaman kerran parikymppisenä) joten kukaan ei voi laittaa lasiinikaan mitään, vaatteeni eivät haise vanhalle viinalle ja tupakalle enkä saa kuulovauriota liian lujasta musiikista.
En tunne huumeidenkäyttäjiä koska en tunne ketään muutakaan, elän yksin tätä elämääni enkä tiedä edes missä lapsuudenkaverit ovat nyt.
En ole samaa mieltä että jokainen "valitsee" reittinsä, joku voi joutua olosuhteisiin jossa itse ei voi mitään sille miten elämä alkaa mennä. Vaikka itse valitsisikin haluamallaan tavalla, muut ihmiset voivat syrjäyttää toisen haluamaltaan raiteelta.
Raittiudestani huolimatta mulla ei ole asiat hyvin, se ei siis yksin ratkaise mitään, tuskin mikään yksittäinen tai edes muutama asia yhdessä ratkaisee mitään, se mikä ratkaisee on valta ja raha.
Jolla on rahaa ja valtaa se voi vedättää muita niin mielivaltaisesti kuin suinkin kehtaa, siinä ei mikään järkiperuste päde mitään. Siksi tämä maailma onkin näin helvetillinen paikka, ei täällä ole hyvä olla!
PS: tämä ei ole mitään huuhaata vaan täyttä totta.
hyviä uutisia sinulle.
Täällähän meitä on .... juttukavereita.
*ottaa kädestä kiinni*
Ps. Miks valta ja raha ratkaisee?