Vilkaiskaapa Valtioneuvoston sivuilta heidän budjettiehdotustaan. Puoluetuet olivat v 2007 17 milj€, v. 2008 18 milj. € ja ensi vuodelle 36 milj. €.
Nyt kun ei oikein uskalla ottaa näitä "lahjuksia" vastaan , niin ei hätiä mitiä, otetaan ne verorahoista. Näinkö se menee?
Nyt kun ei oikein uskalla ottaa näitä "lahjuksia" vastaan , niin ei hätiä mitiä, otetaan ne verorahoista. Näinkö se menee?
Vastaukset 2
Vanhimmat
Rahmiehet valkkaa ketkä valitaan. Sinun laiset hölmöt äänestää mitä rahamiesten maisnostoimistot määrää...
toimivat KANSANEDUSTAJA rosvot ottavat omansa keinoja kaihtamatta, kun kansalla ei ole mahdollisuutta puolustaa etujaan ja oikeuksiaan LAILLISIN KEINOIN!!! Siksipä kansalaisten tulisi tarttua aseisiin ja salaampua suurimmat poliittiset johtajapamput niin kauan kun laillisuuden toteutuminen kansalle paranee!!!